Nowe monitory Avanta

Opublikowano przez

Avant Electronics (ta sama firma, która produkuje współczesną wersję Auratone, czyli Avantone Mixcubes) wprowadza do swojej oferty nowe monitory aktywne o nazwie Abbey Mini-Tower. Mają one dość ciekawą konstrukcję ponieważ bazują na dwóch wooferach 6,5″ umieszczonych po bokach obudowy oraz 4-calowym przetworniku tonów średnich (200 Hz-4,5 kHz) i tweeterze o poszerzonym paśmie (4,5-33 kHz) znajdujących się na froncie. Obudowa ma strukturę bass-reflex, a wszystkie przetworniki są odpowiednio skorygowane fazowo. Producent sugeruje wykorzystanie ich w roli monitorów bliskiego i średniego pola. To drugie nie powinno specjalnie dziwić, gdyż sumaryczna moc jednego monitora to aż 450 watów (250 – LF, 125 – MF, 75 – HF). Przewidywana cena to 2400 euro za parę, więc tanio nie będzie. Na monitory te trzeba jednak patrzeć jak na kompleksowy system odsłuchowy, gdyż nie będzie konieczności stosowania subwoofera. Jestem bardzo ciekaw jak tego typu konstrukcja (było-nie było tri-amp) sprawdzi się w praktyce, zwłaszcza w kontekście integracji niskich tonów z resztą pasma. Bliższych danych na stronie producenta na razie nie znajdziemy.

3 komentarze do wpisu „Nowe monitory Avanta

 1. Kyle

  Piszecie że tanio nie będzie … a czy są tańsze aktywne monitory studyjne trójdrożne na rynku?

  Swoją drogą na początku miały kosztować 1300$ za parę … później cena wzrosła do ~1500$ (też za parę) … a teraz 2400€ – x-P

 2. 0dB.pl

  Kyle :

  Zaszedł jakiś informacyjny miszmasz! Na zdjęciu jest Avantone The Abbey (widzę że cena nadal 1499$ za parę) … natomiast w wiadomości mowa jest o Avantone MINI_TOWERS (nadal widzę cenę 1999$).

  http://www.avantelectronics.com/pricelist.htm

  Jest tam trochę bałaganu z tym produktem, nie da się ukryć (finalna cena też może być inna, a i sama specyfikacja może ulec zmianie, bo konstruktorzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa). O ile ja rozumiem całą sytuację, to jest to jeden produkt, czyli Abbey Mini-Tower (inaczej ABBEYMT).

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]