Obiecujący syntezator do muzyki trance (freeware)

Opublikowano przez

Nie da się ukryć, że większość pojawiających się w Internecie syntezatorów VST, zwłaszcza tych, których twórcy korzystają z pomocy takich narzędzi jak SynthEdit czy SynthMaker, to – delikatnie rzecz ujmując, nieprzesadnie wybitne instrumenty. Dlatego na 0db.pl prezentuję tylko te, które – moim zdaniem – godne są Waszej uwagi. A do takich z pewnością należy L-Day Athmonova 2 (tylko dla Windows – pobieramy stąd).
Instrument ma tylko jeden oscylator oferujący trzy typy przebiegów, ale do uzyskania bogatszych brzmieniowo dźwięków możemy się wspomóc suboscylatorem i generatorem szumów. Filtr też jest dość typowy, a tym, co decyduje o ciekawym brzmieniu Athmonova są trzy moduły obwiedni ADSR oraz LFO z możliwością przyporządkowania do wybranych elementów toru syntezy. Bardzo interesująco prezentuje się też delay z funkcją poszerzania panoramy stereo – jeden z najistotniejszych modułów mających wpływ na brzmienie.

Za pomocą Athmonova uzyskamy dobrze brzmiące basy oraz akordy do muzyki w stylistyce trance. Wszystkie brzmienia, które usłyszycie w prezentacji (za wyjątkiem bębnów), pochodzą z opisywanego syntezatora. Na poszczególnych śladach zastosowałem trochę korekcji z Phoenixflight 10EQ oraz limiter LoudMax, a całość przepuściłem przez Slate Digital FG-X. Dobre brzmienie, niezłe presety, efektowny wygląd, małe zapotrzebowanie na moc obliczeniową – pełne pięć gwiazdek.

5 komentarzy do wpisu „Obiecujący syntezator do muzyki trance (freeware)

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]