Korektor masteringowy za bezcen

Opublikowano przez

Za bezcen – w dokładnym tego słowa znaczeniu, czyli całkowicie za darmo. Bootsy (Variety Of Sound) właśnie udostępnił swoj znakomity korektor BootEQ mkII w wersji 2.1, i jeśli coś naprawdę dobre może być jeszcze lepsze, to ta wtyczka właśnie taka jest. Dostępna jest tylko w formacie VST dla systemów Windows, a można ją pobrać stąd.
Jest to wzorowany na klasycznych rozwiązaniach 4-pasmowy korektor semi-parametryczny z emulacją pracy urządzeń analogowych, w tym także z symulacją brzmienia lampy. Na końcu można cały dźwięk nasycić w niskim paśmie (już poza korekcją), co pozwala uzyskać naprawdę nośny, dobrze falujący dół. Wtyczki można używać zarówno na pojedynczych śladach jak i na grupach lub całych miksach. Myślę nawet, że w tej ostatniej funkcji sprawuje się znacząco lepiej.
Oprócz funkcji korekcji i lampowego ocieplania wtyczka może też emulować zachowanie się wejściowych torów transformatorowych znanych z najlepszych przedwzmacniaczy, więc zaprawdę powiadam Wam, że smakołyk to jest przedni i wart tego, by zawsze go mieć pod ręką.
W poniżej prezentacji użyłem toru przetwarzania z korekcją BootEQ na początku, dalej pracował kompresor IK Multimedia T-Racks model 670 i na końcu delikatnie ustawiony limiter LoudMax. Pierwsza próbka to materiał bez korekcji, a następnie z czterema ustawieniami uwzględniającymi różne EQ i emulacje. Funkcja Tube On dodaje do dźwięku nieco drugiej harmonicznej i sprawia, że staje się on jeszcze bardziej nasycony. Pięć gwiazdek jak najbardziej.

Jeden komentarz do wpisu „Korektor masteringowy za bezcen

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]