Massive: przepis na intrygujący pad (kurs z promocją)

Opublikowano przez

dubstep w boksie_rgbOd ubiegłego tygodnia w Empikach na terenie całego kraju (oraz w Sklepie 0dB.pl) można kupić mój najnowszy kurs w postaci płyty DVD szczegółowo opisujący obsługę syntezatora Native Instruments Massive. W zamieszczonym poniżej filmie (który nie pochodzi z tego kursu, został stworzony wyłącznie na potrzeby niniejszego wpisu), chciałem zaprezentować Wam możliwości tego wspaniałego instrumentu w jednym tylko, bardzo konkretnym zadaniu, jakim było stworzenie pulsującego, rozmytego brzmienia typu pad, a jednocześnie zachęcić Was do zainteresowania się całym kursem, na który składa się 14 profesjonalnie przeprowadzonych lekcji. Znajdziecie w nim, krok po kroku, sposoby na okiełznanie Massive’a. Syntezator ten na pierwszy rzut oka wydaje się mało intuicyjny, ale gdy znajdziemy do niego odpowiednie „klucze” (wszystkie ukryte w kursie na DVD) wówczas Massive okazuje się zaskakująco prosty i wyjątkowo intuicyjny w obsłudze, zwłaszcza gdy wiemy, w którą stronę zmierzają poszukiwania naszego nowego brzmienia. Wtedy bardzo szybko zapomnicie o presetach i zajmiecie się tym, czym powinien zajmować się każdy kreatywny muzyk – tworzeniem własnych struktur brzmieniowych. Sam syntezator można z powodzeniem wykorzystywać w każdym rodzaju muzyki, tytułowy Dubstep jest w przypadku tego kursu jedynie stylistyką, wewnątrz której został zbudowany główny utwór na tej właśnie płycie. Tutorial Dubstep z syntezatorem Massive koncentruje się przede wszystkim na procesie kreowania brzmienia w tym świetnym narzędziu od Native Instruments. Dodam jeszcze, że wraz z kursem na płycie zamieszczono ciekawą i przydatną bibliotekę pętli w ogólnie pojętej stylistyce dubstep (10 różnych pakietów), pochodzących z oficyny wydawniczej Loopmasters. Uwaga: pod koniec filmu pojawia się informacja o promocji – korzystając z niej można zaoszczędzić 10 zł!

8 komentarzy do wpisu „Massive: przepis na intrygujący pad (kurs z promocją)

 1. Q

  Dzięki za prace i tutorial, niestety biedny ten pad.Prywatnie uważam że żeby zarabiać na edukacji trzeba się dziś postarać o coś bardziej spektakularnego i unikalnego.na samym YT jest takich tut całe mnóstwo i są za free.Wiec mnie ten filmik tylko utwierdził że nie warto inwestować w ten kurs. Niemniej jednak jest to krok do przodu, dla polskich tutoriali. Pozdrawiam Serdecznie

 2. 0dB.pl

  Q :

  Dzięki za prace i tutorial, niestety biedny ten pad.

  Dziękuję za komentarz i konstruktywne uwagi. Klip nie jest jednak reprezentatywny jeśli chodzi o cały kurs – został stworzony tylko po to, aby pokazać pewną sekwencję działań. Materiał na DVD jest znacznie bogatszy w treść i przeznaczony dla osób, które chcą poznać strukturę wspaniałego instrumentu, jakim jest Massive, i wykorzystać ją do własnych celów. Tak jak wspomniałem wcześniej – ten materiał nie pochodzi z samego kursu, który od podstaw prezentuje sposoby na okiełznanie potencjału Massive’a, i takie jest jego główne zadanie. To, czy dźwięk jest – akurat w tym wypadku „biedny”, czy też nie – jest sprawą drugorzędną i to nie on jest głównym celem tej krótkiej i przygotowanej ad hoc prezentacji.

 3. Doradca

  po obejrzeniu tego filmiku mam mieszane uczucia bo jakość dźwięku jaki zaprezentowaliście jest jak ktoś wspomniał biedny ( mogłeś zrobić jakiś fajny dubstepowy wooble bas) z takim komentarzem to bym kupił nawet dzisiaj bez zastanawiania. I jeszcze jedno jak chcecie coś sprzedać do musicie się postarać i pokazać z jak najlepszej strony a nie robicie jakoś lipę. A szyld kursu to dubstep a ten filmik to co miał znaczyć.

  1. 0dB.pl

   Dziękuję za komentarz. Film ten (po którym tak mi się oberwało…) powstał niejako przy okazji i niewiele ma wspólnego z produkcją, którą oferujemy komercyjnie. Można kliknąć kilka linków towarzyszących opisowi, by się o tym przekonać. Tutaj zamieszczam link do klipu promocyjnego tego wydawnictwa, który zdecydowanie lepiej oddaje jego zawartość. Jeszcze dzisiaj na blogu znajdziecie też jeden z kompletnych odcinków kursu wraz z informacją o nowej ofercie promocyjnej na ten produkt.
   Klip na YouTube dostępny w rozdzielczości HD.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]