SimpRev: pogłosik do wszystkiego (freeware)

Opublikowano przez

Wolfgang Krumme, szerzej znany jako WOK, jest ostatnio wyjątkowo płodny programistycznie i dość często raczy nas swoimi darmowymi wtyczkami. Teraz mamy na warsztacie darmowy pogłos SimpRev (pobieramy stąd). Jedyne ograniczenie to dość irytujący, pojawiający się przy byle okazji ekran z prośbą o zasilenie konta Wolfganga dowolną sumą pieniędzy. Jeśli ktoś już się bardzo mocno wku… zdenerwuje, to proponuję przełączyć w DAW tryb natywnego interfejsu wtyczek (w Reaperze klikamy przycisk UI w oknie obsługi wtyczek) i po problemie.
Mamy cztery podstawowe gałki (w tym tylko dwie do pogłosu jako takiego) i kilkanaście presetów na start (przygotowanych pod kątem pracy w insertach i na wysyłkach). Wtyczka nie potrzebuje więcej niż 2-3% mocy CPU, brzmi całkiem przyjemnie i jest prosta w obsłudze jak cymbałki. Bez kłopotów współpracuje z automatyką DAW. Przy dłuższych czasach pogłosu ma tendencję do wzbudzania się w zakresie najniższych tonów (algorytm zapewne nie ma kompensacji eliminującej to zjawisko). Jedyne wyjście to włączyć ją na wysyłce i poprzedzić korekcją, która zdejmie wszystko poniżej 200 Hz.
Gdyby nie przesadne eksponowanie ekranu zachęcającego do zapłacenia i wzbudzenia w basie, dostałaby więcej, a tak trzy gwiazdki muszą wystarczyć.

4 komentarze do wpisu „SimpRev: pogłosik do wszystkiego (freeware)

    1. 0dB.pl

      Można tak i tak, ale wydaje mi się, że lepiej przed, bo wtedy algorytm nie przetwarza najniższych, wzbudzających się tonów i jest szansa, że ogon będzie bardziej klarowny brzmieniowo.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]