Splotowy symulator dla gitary (freeware)

Opublikowano przez

LeCab2 to bezpłatna wtyczka VST dla Windows (pobieramy stąd), która działa jako symulator brzmienia gitarowych zestawów głośnikowych bazując na efekcie splotu. Na jej pokładzie znajdziemy sześć slotów, do których możemy załadować wybrane impulsy ze wzorcami brzmienia (strony z darmowymi impulsami znajdziecie tu) i w ten sposób emulować brzmienie różnego typu kolumn z możliwością dopracowania barwy pod kątem jej filtracji, fazy, umieszczenia w panoramie czy głośności. Po wskazaniu katalogu zawierającego impulsy w postaci WAV można się między nimi przełączać klikając strzałki w lewo lub prawo. Osoby lubiące eksperymentować mogą zamiast impulsów ładować w charakterze wzorca różnego typu sample, ale trzeba pamiętać o tym, że wtyczka korzysta tylko z początkowej fazy sampla, resztę odrzucając. Mając do dyspozycji sześć slotów na próbki można ukręcić naprawdę interesujące brzmienie, zwłaszcza jeśli skorzystamy z filtrów i regulacji delay w każdym ze slotów.

5 komentarzy do wpisu „Splotowy symulator dla gitary (freeware)

 1. JestemCzlowiekiem.Wordpress.Com

  Łał, trzeba będzie wypróbować. Gra na tradycyjnej gitarze mi nie idzie. W takim razie może czas na symulator? Dziękuję!

 2. MB

  Mała uwaga: poprawna nazwa brzmi ODPOWIEDŹ IMPULSOWA. Jest to odpowiedź urządzenia/układu elektronicznego na pojedynczy impuls. Nazywanie odpowiedzi impulsowej impulsem jest błędem i okropnym żargonem.

 3. Mystovski

  Nazywanie odpowiedzi impulsowej „impulsem” to przykład mowy potocznej, normalnej całkiem. 🙂 Delay = OPÓŹNIENIE… też niby bez sensu bo tak naprawdę jest to LINIA OPÓŹNIAJĄCA! A w ogóle efekty gitarowe to nie są EFEKTY tylko EFEKTORY.
  I długo tak można jeszcze mówić. Bez spiny.

  Bardzo fajna wtyczka, polecam ogólnie dzieła Pana LePou. Poprzedni LeCab miał dwa sloty i dzielnie walczył bez żadnych problemów.

  Ależ niefortunnie zatytułowano tę nowinkę w sensie artykuł…

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]