Po trzech miesiącach pracy światło dzienne ujrzała nowa wersja (1.5) wtyczki FerricTDS. Jej autorem jest H. L. Goldberg (Bootsie), a sama wtyczka, jeszcze w wersji 1.0, zdobyła zaszczytne miano plug-inu roku 2009 w konkursie dla deweloperów organizowanym przez KVR. To znakomity procesor, który służy do emulacji zjawiska nasycenia analogowej taśmy magnetofonowej, w tej wersji jeszcze lepszy!
Czasowo serwer Bootsiego nie działa. Awaryjnie wtyczkę można ściągnąć stąd.
FerricTDS 1.5 ma szereg udoskonaleń, w tym możliwość pracy z zerową latencją, całkowicie płaską charakterystykę fazową w całym zakresie częstotliwości, przełącznik trybu symulacji (klasyczna/nowoczesna), nowy ogranicznik brickwall, optyczny wskaźnik ograniczania, połowę mniejszy apetyt na moc obliczeniową procesora, szerszy zakres regulacji Trim i poprawioną grafikę. The FerricTDS 1.5 pracuje jedynie w środowisku Win32 i wymaga systemu obsługującego zestaw instrukcji od SSE2 w górę.
Nowa wtyczka ma poprawiony moduł odpowiedzialny za zwracanie informacji o latencji, a płaska charakterystyka fazowa pozwala na pracę w trybie równoległym, czyli miksowanie sygnału przetworzonego z nieprzetworzonym. Jak brzmi? Naszym zdaniem to jeden z najlepszych procesorów (bez podziału na darmowe i komercyjne) symulujących nasycenie taśmy i pozostaje tylko żałować, że nie jest dostępny w wersji x64 i dla komputerów Macintosh. W każdym innym przypadku to wtyczka, której po prostu nie wypada nie mieć!
Poniższa prezentacja obejmuje zmiksowany materiał bez żadnej obróbki (pierwszy klip) oraz ten sam dźwięk po przetworzeniu przez FerricTDS 1.5 z kilkoma różnymi presetami. Poza tym nie użyto tu żadnej innej wtyczki. Całość powstała w 24 bitach i na potrzeby SoundCould przetworzona została z ditheringiem do postaci 16-bitowego pliku WAV. Tę, oraz inne prezentacje znajdziecie na naszej stronie SoundCloud.
Jedna uwaga do postu: użytkownicy sygnalizują problemy z GUI innych, wcześniejszych wersji wtyczek Bootsiego w programach Cubase 5.1.1. (Core2Duo, XP SP3) i Sonar Pro 8.5 po instalacji tej wersji Ferric TDS. Nie zaobserwowaliśmy tego problemu w Reaperze – tu wszystko pracuje tak jak trzeba.
Ja nie mam problemów w sonarze 8.5.3
Zgłaszam propozycje informowania skąd bierzecie materiały na prezentacje 😉
Upss, słuszna uwaga! Wykorzystane w prezentacji sample to pętle demo pochodzące z kolekcji Future Electro produkcji General Midi, dostępnej w ofercie Sound To Sample.
czy komuś udało się to ściągnąć? moje próby skończyły się fiaskiem…
Też nie mogę, naprawdę taki tłok, czy tylko błąd?
fakt padł im upload, może ma ktoś mirror?
Awaryjnie można stąd.
Dziękować 🙂
taaak, gruuuba wtyka!
ps. komentarz na podstawie odsłuchania próbki z soundcloud.
grubo i solidnie jak na moje /niewytrawne/ ucho.
Szkoda ze nie ma wersji na OS-x
Pingback: NastyDLA (ostatnie informacje przed premierą) « 0dB.pl – twój poziom odniesienia
I do not even know with incredibly blog greatly that helped me Thank you