Tongue Drum dla Kontakta (free soundware)

Opublikowano przez

Audio Genetics Lab ma dla nas bardzo ciekawą i do tego całkowicie darmową bibliotekę brzmień o nazwie Tongue Drum. Tongue Drum to jeden z najstarszych instrumentów świata, przez tysiące lat będący częścią kultury Afryki, Azji i południowej Ameryki. Z początku wykonywany z wydrążonych pni drzew, wydobywał dźwięk z chwilą uderzenia go pałką. Dźwięki pierwotnych instrumentów były niskie, dzięki czemu słychać je było z bardzo daleka. W Afryce powstał nawet specjalny język tych bębnów, bazujący na dźwiękach o różnej wysokości i intensywności. Tongue Drum należą do idiofonów, a konkretnie do lamelofonów, ponieważ elementem drgającym jest w nich „język” połączony z korpusem. Obecnie tego typu instrumenty (wykonane zazwyczaj z egzotycznego paduaku) są precyzyjnie strojone i oferują szeroki zakres wytwarzanych brzmień.
Wspomniana na wstępie biblioteka składa się z sampli zapisanych w formacie Kontakt 3.5, z parametrami 48 kHz/16 bitów, w czterech warstwach dynamiki i z uwzględnieniem 5-elementowego algorytmu karuzelowego. Dostępnych jest pięć typów brzmień: Tongue Drum, Air Tongues, Long-Bowed, Long-Mallet i VibraTongue.
Całość waży 132 MB (po spakowaniu), a plik można pobrać stąd. Przed pobraniem warto posłuchać brzmienia tego ciekawego instrumentu:

Jeden komentarz do wpisu „Tongue Drum dla Kontakta (free soundware)

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]