Gratka dla właścicieli Fantomów (i nie tylko)

Opublikowano przez

Sporą niespodziankę, i w dodatku całkowicie bezpłatną, przygotowała firma Roland dla posiadaczy instrumentów z serii Fantom-G. Rzecz nosi nazwę FG Connect Live i jest to programowa aktualizacja, którą można pobrać z tej lokalizacji. Po jej zainstalowaniu stajemy się posiadaczami setek nowych presetów ukierunkowanych na muzykę w stylach dance, pop, d’n’b i hip-hop. Do tego dochodzą kompletne brzmienia wszelkiego typu instrumentów dętych i smyczkowych, kompletne zestawy Live Set, ponad 50 nowych fraz RPS, całe paterny rytmiczne wraz z nowymi brzmieniami, szereg przebiegów arpeggio itp.

Wraz z pakietem otrzymujemy też pięć całkowicie nowych demówek, które pozwolą lepiej poznać wszystkie możliwości uzbrojonego w nowe funkcje instrumentu. Jest też trochę autoreklamy, gdyż kilka utworów demo prezentuje (z jakością CD) brzmienia rozszerzeń ARX-01 Drum, ARX-02 Electric Piano oraz ARX-03 Brass SuperNATURAL.

Cały pakiecik waży ok. 25 MB i zawiera posegregowane w katalogach odpowiednie pliki, którymi można nakarmić nasz instrument. Ale nawet jeśli nie macie Rolanda Fantom-G to i tak warto pobrać ten zestaw, ponieważ w katalogu SMPL znajdziemy ponad 26 MB różnego typu sampli w formacie WAV, które zawsze mogą nam się do czegoś przydać.

Jeden komentarz do wpisu „Gratka dla właścicieli Fantomów (i nie tylko)

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]