ValhallaShimmer: zew przestrzeni

Opublikowano przez

Sean Costello, specjalista w zakresie aplikacji DSP i właściciel blogu Valhalla DSP na dniach opublikuje swój najnowszy plug-in – ValhallaShimmer. Rzecz jest o tyle interesująca, że jego wcześniejsze, bezpłatne dzieło, ValhallaFreqEcho, wręcz deklasuje jakością i możliwościami wiele komercyjnych produktów. Zresztą Sean, który pisze swoje moduły w C++ pracuje jako konsultant dla wielu znanych firm nie tylko w branży audio, tworząc na platformy VST, AU i RTAS.
ValhallaShimmer (który będzie już produktem płatnym) to procesor pogłosowy stworzony głównie do emulacji dużych obiektów i oferujący reverb algorytmiczny bazujący na zaawansowanej modulacji. Pozwala użytkownikowi na kontrolę podstawowych, ale strategicznych parametrów, takich jak parametry obwiedni czy barwa pogłosu i dając możliwość ustawienia efektu od chorusa i krótkich efektów room do wielkich hal, a nawet uzyskania pięknego, niegasnącego wybrzmienia. Jak twierdzi twórca wtyczki, pozwala ona także na tworzenie szemrzących efektów pogłosu znanego z produkcji duetu Eno/Lanois dla zespołu U2 jak również ładnie brzmiących harmonii
W poniższym przykładzie usłyszycie 4 instancje wtyczki Shimmer połączone szeregowo, przy czym trzy z nich pracują z odstrojeniem (12, 7 i 5 półtonów w górę i w dół)
Wtyczka będzie dostępna zarówno dla komputerów Windows jak i Mac OS X, przy czym dla tych drugich pojawi się pierwsza.