Rewelacyjny procesor modulacji (freeware)

Opublikowano przez

Z bezpłatnymi efektami modulacyjnymi bywa różnie, więc zazwyczaj omijamy je z daleka. Ale w tym wypadku musimy zrobić wyjątek, bo ValhallaFreqEcho (wtyczkę można pobrać stąd) autorstwa Seana Costello po prostu zwala z nóg! Dostępna w formatach VST, AU i RTAS (Windows i Mac OS X) oferuje brzmienia, jakich nie powstydziłyby się zaawansowane komercyjne procesory.
Do dyspozycji mamy pięć regulatorów, dzięki którym uzyskamy praktycznie każdy efekt modulacji – od subtelnego chorusa czy flangera po zwariowane filtrowanie z powolnym przemiataniem. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniej kombinacji modulatora wolnych przebiegów, filtru przepustowego (z pełną regulacją szerokości pasma) i delaya, objętych wielostopniowym sprzężeniem zwrotnym z kontrolą głębokości.

Wszystkie parametry podlegają automatyzacji MIDI, LFO można „puścić wolno” albo zsynchronizować z tempem projektu w wybranych podziałach, a klikając prawym przyciskiem myszy na kontrolkach mamy możliwość zdefiniowania sposobu ich pracy.

ValhallaFreqEcho to jedna z takich wtyczek, w których można się zakochać od pierwszego uruchomienia. Zdarzają się jeszcze błędy (niekiedy po włączeniu pojawia się nie wiadomo skąd maksymalne wysterowanie kanału, jest też kilka robaków w grafice), ale procesor jest jeszcze w fazie rozwoju, więc można mu to wybaczyć. Z pełnym przekonaniem polecamy!

2 komentarze do wpisu „Rewelacyjny procesor modulacji (freeware)

  1. Sempoo

    Taki surowy interfejs powinny mieć wtyczki Waves! A nie, że chłopaki w 3dsmax rezają jakieś cuda – bo jak tu słuchać wykładu seksy pani profesor? 😉

  2. Pingback: ValhallaShimmer: zew przestrzeni « 0dB.pl – twój poziom odniesienia

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]