Walcz z wojną głośności. Przyłącz się do akcji

Opublikowano przez

http://productionadvice.co.uk/dynamic-range-day

Ian Shepherd prowadzący witrynę Production Advice w proteście przeciwko zdecydowanie zbyt głośnym płytom CD i tzw. wojnie głośności postanowił zorganizować Dynamic Range Day (Dzień Dynamiki). Dniem tym ma być 20 marca. Aktualnie jest na etapie gromadzenia wokół tematu ludzi zainteresowanych poparciem tej słusznej sprawy. Pokaż że do nich należysz wchodząc na stronę Twibbon i dając swój głos. Można też zamanifestować swe poparcie poprzez umieszczenie baneru (do wyboru kilka rodzajów).

Ian Shepherd to znany realizator masteringu dzielący się swą wiedzą w Internecie, m.in. na blogu MasteringMedia. Jego inicjatywa ma charakter oddolny, społeczny i nie stoją za nią żadne cele natury promocyjnej.
Dla wyjaśnienia o co chodzi posłuchajcie audycji z BBC4 (z udziałem Iana):

5 komentarzy do wpisu „Walcz z wojną głośności. Przyłącz się do akcji

 1. Kenzo

  Czas skończyć z tą chorą tendencją dążenia do jak największej głośności.
  Producenci doskonale wiedzą że to jest destrukcyjne dla materiału, ale nikt nie odważy się tego przerwać bo przecież muzycy mogą stwierdzić że pójdą gdzie indziej, do innego studia gdzie wyprodukują ich płytę tak głośną że by membrana wyskoczyła z kosza. A może wszyscy zapomnieli już że w każdym sprzęcie audio jest pokrętło volume ?

 2. Sdope79

  Jestem od dawna za wspieraniem tego typu akcji! Watpie jednak ze to cos da poniewaz z moich obserwacji dzieciaki wola sluchac muzyki na swoich telefonach:-) coraz mniej jest juz chyba ludzi ktorzy inwestuja w „pokretla volume/dobry sprzet audio” a autotunowcow w mediach niestety coraz wiecej… A to sie sprzedaje, gdzie sa $ tam sa biznesmani…

 3. J.

  Nie ma co panikowac,juz nastepuje odwrot od mocnych masterow,wystarczy posluchac plyt Beyonce,Chrisa Cornella z Timbalandem a z metalowych Machine Head czy Testament,nowa Katatonia gra bardzo cicho.Foo Fighters rowniez,wiec jest dobrze.

 4. call4help

  Hmm ciekawe czy jest jakiś dzień w roku, który nie jest opatrzony świętem. Mam tu na myśli nie Boże Narodzenie ale np światowy dzień pozdrawiania blondynek … 🙂

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]