Wirtualna emulacja TB-303 (freeware)

Opublikowano przez

vb-303Użytkownik znany na forum KVR jako Antto (Anton Liubienow Sawow z Bułgarii) udostępnił na tymże forum swoje dzieło, jakim jest wtyczka VSTi o nazwie Venom VB-303 – wręcz z fotograficzną dokładnością oddana kopia słynnego syntezatora basowego firmy Roland. Jest tam wprawdzie jeszcze kilka rzeczy, które trzeba uzupełnić i poprawić, ale już można cieszyć uszy „kwaśnym” brzmieniem, jeśli ktoś taki akurat typ dźwięku lubi. Wtyczka powstała w oparciu o SynthEdit, ale napisano ją bardzo przyzwoicie i wyposażono w całą gamę przydatnych funkcji, możliwości konfiguracji i dostosowania do własnych preferencji. Dla osób zakręconych na punkcie tego typu syntezatorów to prawdziwa gratka. Zaznaczyć trzeba, że nie jest to debiut tej wtyczki, ponieważ wcześniej była dostępna w wersjach poniżej 1.0, ale tym razem mamy sporo zmian i udoskonaleń (w tym nowy interfejs graficzny), które szczegółowo wypunktowano w liczącej sobie 32 strony instrukcji obsługi dołączonej do pakietu. Jeśli ktoś wytrzyma ok. 4 minuty kręcenia kilkoma gałkami na tym samym brzmieniu to zachęcam do obejrzenia poniższego filmu, gdzie starałem się pokazać możliwości filtru i obwiedni. Trzeba też dodać, że wiele dodatkowych funkcji, w tym efekt zniekształcenia Heartless Fuzz, trymery do regulacji co ciekawszych parametrów (m.in. czasu Slide i częstotliwości wzbudzenia filtru) znajdziemy na tylnym panelu po kliknięciu umieszczonego w prawym górnym rogu przycisku Rear.

8 komentarzy do wpisu „Wirtualna emulacja TB-303 (freeware)

  1. psi sut

   Najwierniej, może i tak. Ale porównując przyjemność obsługi i możliwości, definitywnie bardziej się skłaniam ku Phoscyonowi. Dodanie ataku do obwiedni było naprawdę świetnym posunięciem.

   1. Mały Głód

    Audiorealism jest również wygodny w obsłudze. Dla jednych ważna jest innowacja, dla innych łatwość obsługi, a dla innych jest dźwięk. Dla mnie najważniejsze jest brzmienie i jego jak największa bliskość do prawdziwego TB303. Uważam że to właśnie Szwedzkim programistom z Audirealism udało się najwierniej sklonować 303trójkę i jej niuanse. Były zresztą swojego czasu testy typu Tb303 vs klony, i AB2 zostawił w tyle konkurencję. Nie ma stu procentowych klonów na ten moment ale AB2 jest ww 99 procent zgodny z TB303.

 1. dvsn1

  BTW orginalny sekwencer tez byl kolkiem w tylku ale i tak brzmienie tej wtyczki jest jak na free powalajace . A sam AR Bassline 2 jest za bardzo udziwniony

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]