8749 barw dla Synth1

Opublikowano przez

Pojawienie się nowej wersji syntezatora Synth1 wyraźnie pobudziło społeczność osób korzystających z tego znakomitego instrumentu (wersję 1.09 można pobrać stąd). Oprócz wcześniej prezentowanych 11 materiałów wideo z przykładami programowania mamy teraz możliwość skorzystania z blisko dziewięciu tysięcy presetów dla tego instrumentu, które zebrał w całość i udostępnił zainteresowanym EvilDragon (a.k.a. DragonSagoth).
Paczkę ściągamy stąd, a po jej rozpakowaniu otwieramy w dowolnym edytorze tekstowym plik Synth1.reg (w Total Commanderze dokonujemy tego skrótem Shift+F4, a następnie Enter). Korzystając z narzędzia Znajdź/Zamień (w Notepadzie Ctrl+H) wszystko to, co znajduje się przed \Patches\ zamieniamy na rzeczywistą ścieżkę dostępu do folderu z bankami (banki czytane są przez Synth1 za pośrednictwem wpisu w Rejestrze, stąd te kombinacje).
Dla przykładu, jeśli ścieżka dostępu do Synth1.dll to C:Program FilesSteinbergVstPluginsSynth1, wtedy w polu Znajdź wpisujemy D:\Program Files\VstPlugins\Ichiro Toda, a w polu Zamień na wpisujemy C:\Program Files\Steinberg\VstPlugins\Synth1 (bardzo ważne są podwójne ukośniki, bez nich skrypt nie będzie działać!). W przypadku systemów 64-bitowych należy również zmienić wpis HKEY (odpowiednia instrukcja znajduje się na początku pliku .reg).
Jeśli mamy już wcześniej wykorzystywane banki, wtedy można je dodać do skryptu przez dopisanie opisanych wyżej poleceń (nie zapominając o podwójnym ukośniku). Więcej informacji na ten temat i przykłady znajdziecie w pliku READ ME FIRST!.txt. W folderze znajdziecie też arkusz kalkulacyjny służący do generowania przypadkowych presetów, który może się przydać, gdy znudzą się Wam wszystkie te, znajdujące się w zestawie.

4 komentarze do wpisu „8749 barw dla Synth1

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]