Bezpłatna wtyczka SoundToys

Opublikowano przez

soundtoysFirma SoundToys udostępniła bezpłatną wtyczkę Little AlterBoy. To drugi taki – po Little MicroShift – prezent od producenta słynnego Dacapitatora i wielu innych doskonałych procesorów. Do pobrania wtyczki potrzebne jest konto iLok (sam klucz nie jest wymagany) oraz konto na stronie SoundToys. Kolejna rzecz to kod do wtyczki, który znajdziecie na tej stronie (należy ją przewinąć w dół).

Po instalacji procesora uruchamiamy dowolny program DAW, który podczas listingu wtyczek wykryje Little AlterBoy i poprosi o aktywację poprzez konto iLok. Do wyboru mamy opcję osadzenia licencji w komputerze lub na kluczu iLok. Osoby nie mające iLoka mogą zainstalować licencję na komputerze.

I to już wszystko. Trochę gimnastyki z tym jest, ale wtyczka oferuje szereg bardzo ciekawych efektów pozwalających ubarwić wokal – od klasycznego efektu Cher/T-Pain, poprzez dublery i harmonizery, na ciekawych obniżaczach/podwyższaczach barwy skończywszy. Do dyspozycji mamy pitchshifter, edycję formantów oraz efekt nasycenia/przesterowania. Wtyczka nie ma żadnych ograniczeń co do czasu użytkowania. Można ją pobrać tylko do 1 kwietnia, więc warto się pospieszyć, bo… warto.

8 komentarzy do wpisu „Bezpłatna wtyczka SoundToys

 1. Adam

  Witam,
  regularnie zaglądam na blog Pana Tomasza. Udało mi się pobrać tę wtyczkę, tylko martwi mnie jedna rzecz – plik instalatora ma dla wersji 32 bit aż 138 MB, a 64 bit – 144 MB! Wtyczka wydaje mi się niewielka i powinna chyba 'ważyć' 10 razy mniej? Czy ktoś z Was instalował tę wtyczkę? Czy objętość plików jest prawidłowa? Ponieważ nie mam dostępu do komputera, gdzie mógłbym przeprowadzić bezkarne testy, obawiam się rozpoczęcia instalacji na maszynie, na której pracuję. Czy ktoś z Was mógłby potwierdzić, że producent do instalatora nie dołączył żadnego dodatkowego oprogramowania szpiegującego lub adware?

  Pozdrawiam,
  Adam

  1. Tomasz Wróblewski Autor wpisu

   Nic tam nie ma. Sam czysty kod waży 22 MB dla VST, 22 dla AU, i odpowiednio tyle dla AAX i RTAS, czyli na oko same 88 MB kodu. Reszta to pliki PNG o łącznej masie 6,5 MB, moduł do obsługi iLoka, aplikacja deinstalatora, ogólny manual (6 MB) i manual dla wtyczki (3,13 MB). Całość czyni tyle ile czyni. Wtyczka wcale nie jest taka niewielka – wewnątrz są dwa solidne procesory, moduł śledzenia wysokości dźwięku, algorytm przesterowania itp. To kilka wtyczek w jednym.

   1. Adam

    Dziękuję, Panie Tomaszu, za rzetelną odpowiedź. Teraz mogę spokojnie instalować. Miałem już różne przygody z darmowym oprogramowaniem, dlatego wolałem powstrzymać się od instalowania czegoś, za co nie jestem pewien. Pan mnie przekonał i myślę, że innych użytkowników przy okazji też. Pozdrawiam!

 2. Adam

  Niestety, przy próbie aktywacji wtyczki program DAW wyłącza się… Zainstalowałem iLock License Manager, zalogowałem się w nim na dane, które wcześniej podałem przy rejestracji konta, a nawet uzyskałem efekt, że mam aktywację "Little AlterBoy 5" i w kolumnie "Status" widnieje "Active", ale to niestety tylko w iLock License Manager.

  Gdy próbuję włączyć wtyczkę Little AlterBoy w programie DAW (dowolnym), to najpierw program długo "myśli", a później kończy się crashem – nawet bez podania informacji o błędzie.

  Czy ktoś z Was miał podobny problem?

  Z tego, co wnioskuję, aktywacja przebiegła prawidłowo, bo jest oznaczona jako aktywna w menedżerze licencji iLock. Tylko jak zmusić program DAW do włączenie tej wtyczki? A może potrzebne jest jeszcze jakieś działanie? Z góry będę wdzięczny za każdą poradę.

  Pozdrawiam,
  Adam

 3. Mariusz

  W środku siedzi dodatkowo ilok manager (czy coś takiego), który, de facto musi być najbardziej aktualny i można go pobrać oddzielnie z ilok.com. Paranoja (wynik nieprzemyślenia sprawy) – posiadam inne darmowe wtyczki tego producenta i każda ma w sobie tego molocha… i każda waży ok. 150 mb. Wtyczka świetna, ale lekki niesmak pozostaje, tym bardziej, że nie można tych plików wyodrębnić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.