Blue Cat Plug-ins Pack II (freeware)

Opublikowano przez

Firma Blue Cat Audio udostępniła nową wersję swojego całkowicie darmowego pakietu wtyczek we wszystkich możliwych formatach dla komputerów Windows i OSX. W pakiecie znajdziemy następujące procesory: Chorus (od lekkiego do bardzo intensywnego i głębokiego), Flanger (o bardzo szerokim spektrum możliwych do uzyskania brzmień), FreqAnalyst (świetny analizator widma sygnału audio), Gain Suite (możliwość kontroli czułości jednego lub wielu śladów audio, wraz z automatyzacją kontrolek), Phaser (wzorowany na klasycznych analogowych rozwiązaniach, oferujący do 32 przesuwników) oraz Triple EQ (świetnie brzmiący, 3-pasmowy korektor parametryczny z bardzo szeroką regulacją zarówno wzmocnienia/tłumienia jak i szerokości filtrów.
Pakiet zdecydowanie wart tego, aby go mieć w swoim komputerze. Całą paczkę możemy probrać stąd, choć aktualnie obciążenie serwera Blue Cat Audio jest tak duże, że mogą być z tym spore problemy (stąd natomiast można pobrać poszczególne wtyczki z zestawu, może pójść nieco sprawniej.)

9 komentarzy do wpisu „Blue Cat Plug-ins Pack II (freeware)

 1. Mały Głód

  Czy jest możliwość aby załoga 0db udosptepnila do pobrania podstawowe chociaż wersje pack(w formacie vst dla 32 i 64 bit) na swoich serwerach ? Z strony blue cat wciąż nie idzie tego pobrać , a transfer 2,5 kbs zakrawa na śmieszność.

 2. 0dB.pl

  Kilka słów komentarza. Wszystkie efekty są dobre, ale w mojej opinii phaser jest fenomenalny. Doskonale brzmi też korektor – oba zaimplementowane w nim filtry półkowe są niemal idealne fazowo, więc świetnie się z nią pracuje. Absolutną rewelacją jest natomiast analizator widma i jego funkcja progu zadziałania (Threshold). Podnosząc go można bardzo precyzyjnie zaobserwować, które częstotliwości w oglądanym sygnale są dominujące, co w standardowym widoku jest bardzo trudne do określenia.

 3. crash22

  Patrzyłem na stronę skąd można pobrać pojedyncze wtyczki i dlatego myślałem, że tylko niektóre są w wersjach full. Dzięki w takim razie, trzeba je będzie ściągnąć. Pozdr.

 4. Mały Głód

  Mi najbardziej do gustu znowu przypadł Chorus, w pewnych ustawieniach brzmi jak ten z JP8000, ale phaser czy korektor też są dobre. Ale moim ”faworytem” z paczki jest Chorus 😉

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]