Bezpłatny edytor Acoustica

Opublikowano przez

Firma Acon Digital ma w swojej ofercie bardzo udany edytor Acoustica – stosunkowo niedrogi i funkcjonalny, mogący stanowić bardzo ciekawą alternatywę dla powszechnie stosowanych Sony Sound Forge czy Steinberg WaveLab. Obecnie firma udostępniła jego całkowicie bezpłatną wersję pod nazwą Basic Edition (pobieramy stąd), która od pełnej, kosztującej 120 dolarów różni się ledwie kilkoma funkcjami (tu znajdziecie porównanie funkcjonalności wszystkich trzech dostępnych wersji). Należą do nich: brak obsługi trybu dookolnego, brak narzędzi analizy off-line i automatycznego podziału pliku na fragmenty. Nie ma też pakietów Studio Clean (oczyszczanie plików), Studio Time (obróbka długości i tonacji) oraz Studio Necessities. Nie wypalimy też płyty CD, ale za to mamy pełną współpracę z wtyczkami VST i DirectX, obsługę driverów MME i ASIO, odsłuch efektów ich pracy w czasie rzeczywistym, pełną obsługę obwiedni w wybranej formie (ręcznie i automatycznie), fade-in/out. Od strony obsługowej też czeka nas cała gama interesujących funkcji. Możemy powiększyć widok do pojedynczych sampli, bardzo efektywnie korzystać z narzędzia przesłuchu „po głowicy” (scrub), wstawiać fragmenty ciszy i inne pliki w miejscu ustawienia kursora (z podsłuchem wstawianego pliku!), mamy też znaczniki (z własnymi nazwami). Możemy szybko powiększać widok w pionie (kursory góra/dół z klawiszem Ctrl) i w poziomie (same kursory góra/dół). Jest lista regionów i znaczników, możliwość importu z płyt CD, definiowania pętli dla samplerów, pełne opcje konwersji formatów (z konwersją do MP3 włącznie). Sądzę, iż to wystarczająco dużo powodów, by rozważyć instalację tego programu w swoim komputerze. Zdecydowanie polecam!

6 komentarzy do wpisu „Bezpłatny edytor Acoustica

 1. Minona

  Program CHYBA fajny, nie sprawdzę bo na starcie się nie startuje (XP SP3). 😉 Cały czas szukam alternatywy dla SF (Waveosaur niestety zbyt toporny jest) i miałem nadzieję, a tu …siurprisa!
  „Wystąpił problem z aplikacją Acoustica Basic Edition Audio Editor i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.”

 2. Minona

  A na users forum cisza – The forum is currently down for maintenance. „We apologize for the inconvenience”. Pewnie szukają odpowiedzi.

  1. 0dB.pl

   Na W7 w każdym razie chodzi bez najmniejszych problemów. Cały czas z niego korzystam i do prostych prac może być ciekawą alternatywą dla SF, tym bardziej że sporo skrótów klawiaturowych jest podobnych i szybkość obsługi mniej więcej ta sama..

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]