Bezpłatny edytor nutowy o sporych możliwościach

Opublikowano przez

Projekt pod nazwą MuseScore to wieloplatformowy aplikacja do notacji muzycznej w trybie WYSIWYG, rozpowszechniana na licencji GNU GPL. Program dostępny jest aktualnie w wersji 0.9.5 i funkcjonuje w dwudziestu językach, w tym także po polsku. Nielimitowana liczba pięciolini, łatwa obsługa i uproszczone wpisywanie nut (mysz, klawiatura lub MIDI), wbudowany sekwencer i syntezator FluidSynth, import i eksport MusicXML i SMF oraz możliwość pracy z systemami Windows, Mac i Linux to główne cechy tego programu. Zapewne nie dorównuje on funkcjonalnie komercyjnym aplikacjom ale wydaje się ciekawszy niż NotePad (Finale będzie wkrótce pobierać za niego opłatę). Ponadto jest darmowy, rozwojowy i mówi do nas po polsku.

15 komentarzy do wpisu „Bezpłatny edytor nutowy o sporych możliwościach

  1. Piniol

    Jest genialny! Obserwuję od dłuższego czasu ten projekt. Na windows w końcu dodano wklapywanie nut przez midi. Mam tylko problem z tym żeby podsłuchać na klawiaturze midi dźwięki bez zapisywania ich na pięciolini. Czy ktoś może pomóc?

  2. Krasnal

    Anonim :
    Kurcze, zainstalowałem na nowym systemie Win XP muse score, ale mi nie wyświetla tytułów na partyturach. O czyms zapomniałem

    Może nie masz jakiegoś fonta w systemie?

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]