Bezpłatny enhancer i exciter

Opublikowano przez

elementsJeśli ktoś lubi proste w obsłudze, funkcjonalne i do tego całkowicie darmowe wtyczki działające na zasadzie „lepiej/gorzej, a najlepiej tylko lepiej”, to powinien zajrzeć na stronę Elements, gdzie pojawiły się dwa procesory pełniące funkcję dwupasmowych enhancera i excitera. Możemy tu ustawić poziomy wejściowe i wyjściowe (dobrze jest mieć na sumie włączony limiter, żeby przypadkiem nie przesadzić) i dobarwić sobie niskie i wysokie częstotliwości tak mocno, jak tylko mamy na to ochotę. W przypadku czerwonego procesora kliknięcie na diody wejścia i wyjścia zmienia je we wskaźniki słupkowe, co lepiej pozwala nam się zorientować w poziomach. Oba procesory nie są jakoś szczególnie rewolucyjne, ale umiejętnie i ze smakiem zastosowane (polecam obróbkę równoległą, przy czym w torze równoległym włączamy te same wtyczki „na sucho”, aby wyrównać ewentualne opóźnienia). Wtyczki dostępne są jako VST dla Windows, ale pracują też na makach w trybie stand-alone. Można spróbować użyć ich 64-bitowej wersji, a także wersji w formacie VST3. Ponieważ pisano je w C++ teoretycznie powinny pracować na wszystkich hostach.

8 komentarzy do wpisu „Bezpłatny enhancer i exciter

 1. dr-ugi

  Skoro już pojawił się temat exciterów…
  Czy ktokolwiek widział, czy ktokolwiek wie. Poszukuję excitera vst o charakterze i zakresie regulacji podobnym do zapomnianego pewnie już archaicznego wynalazku dx pod nazwą DSP/FX Aural Enhancer tudzież w nowszych wcieleniach Aural Activator. Wyglądał tak: http://www.dspfx.com/VirtualPack/grfx/bigAural.gif a charakteryzowało go nie nachalne brzmienie harmonicznych i możliwość ustawienia balansu pomiędzy parzystymi i nie parzystymi. Czy ktoś z gromadzonych zna coś podobnego w formacie vst?

 2. guci00

  jak to się odpala na Mac
  ten format standalone ma rozszerzenie .exe – po „przerobieniu” na .rar czy na .zip nic specjalnego się nie stało :/ nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić – a nie ogarnąłem jeszcze tego sposobu na windowsowskie wtyczki który już został przedstawiony

  1. 0dB.pl

   Wygląda na to, że twórca tych wtyczek zmienił zdanie co do możliwości uruchamiania na makach, bo w nawiasach przy standalone zniknęło Mac). A więc na razie mamy tylko wersję windowsową.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]