Co nowego na NAMM 2011

Opublikowano przez

13 stycznia zaczynają się targi NAMM w Anaheim – bardzo ważna impreza wystawiennicza dla całej branży, zazwyczaj nadająca ton wszystkim nowościom w dopiero co rozpoczętym roku. Na razie to tylko plotki i wstępne informacje, ale o kilku rzeczach mówi się już dość głośno:
M-Audio Venom, czyli syntezator firmy M-Audio bazujący na wirtualnej syntezie analogowej;
Ableton Live 9: obsługa 64 bitów, nowe efekty i nowy syntezator, współpraca z SoundCloud (do końca jednak nie wiadomo, czy Ableton w ogóle się pojawi na targach);
Steinberg Cubase 6;
Korg Kronos: nowa stacja robocza, mamy się przygotować na to, że zostaniemy zauroczeni. Poza tym nowe aplikacje dla iPada oraz iPhone’a;
– nowy flagowy instrument wirtualny firmy Spectrasonics;
– wirtualny analog Rolanda utrzymany w stylistyce z lat 70.;
– nowy kontroler MIDI dla didżejów od firmy Reloop;
Waldorf Stromberg (może wreszcie będzie go można dotknąć!)
Behringer zaproponuje swoją wersję legendarnych monitorów Auratone w wersji aktywnej. Będą się nazywać Behritone.
O innych nowościach na razie nie można pisać, ale jak tylko zwolnią mnie z embargo natychmiast znajdziecie informacje na 0dB.pl.

18 komentarzy do wpisu „Co nowego na NAMM 2011

 1. jiggaman

  ciekawe czy w cubase będzie można w końcu przesuwać tracki z poziomu miksera i używać scrolla myszki tak jak w reaperze? jeżeli nie, to ja podziękuję.

 2. Janusz_M

  Co do Waldorfa to zastanawiam się ile osób pokusiłoby się o nieco droższego Blofelda z większą ilością gałek? Bo Stromberg zapowiada się w cenie Q+.

  1. kaziorkaski

   Tak. Brakuje w Omni tej „normalności”. Chociaż troszkę dających się od ręki wykorzystać brzmień znalazłem w Genere >> Timeless.
   Ale brakuje mi takich barw COMBI, jak często można spotkać w instrumentach Korg czy Yamaha. Takich które od ręki można spożytkować 😉

   Spodziewałbym się również, dedykowanego sterownika hardware, to mogłoby być dobre posunięcie 😉 Zwłaszcza dla użytkowników posiadających wszystkie instrumenty Spectrasonic.

 3. Minona

  „Korg Kronos: nowa stacja robocza, …Poza tym nowe aplikacje dla iPada oraz iPhone’a;”
  No to gratulacje – trza spełniać zachcianki fanboyów coby pod strzechy trafiać.

  1. Aksel

   NIE MA NIGDZIE informacji o tym co to będzie. Ten artykuł to typowa spekulacja, a okaże się ze jest to syntezator albo jeszcze coś innego.

 4. 0dB.pl

  Aksel :
  Oczywiście, to JEST spekulacja, ponieważ nie żadnej oficjalnej informacji na ten temat. Dowiemy się na pewno za kilka dni. A tu ciąg dalszy spekulacji…

  NIE MA NIGDZIE informacji o tym co to będzie. Ten artykuł to typowa spekulacja, a okaże się ze jest to syntezator albo jeszcze coś innego.

 5. Aksel

  Nie bez powodu wycofali z sprzedaży Radiasa. Powstał już następca tritona czyli M50, powstał następca Kaossa, pojawiły się nowe electriby. Został Oasys, M3 i Radias. Teoretycznie może być to albo kolejny Oasys albo kolejny Radias, jednak myślę że teraz będzie to syntezator ponieważ workstation nadal jest w ofercie korga a brakuje dobrego syntezatora.

 6. BOBEKK

  ”jednak myślę że teraz będzie to syntezator ponieważ workstation nadal jest w ofercie korga a brakuje dobrego syntezatora.”

  Dokładnie to będzie syntezator wszystko na to wskazuje :)))))) DEMON , nie ujarzmiona moc dzwięku, bestia z piekła rodem kosztująca 12 tysiaków. To coś będzie miało tyle opcji i będzie tak dobre że nikt tego nie kupi bo się nie połapie co do czego. KRONOS BESTIA !!!!

 7. 0dB.pl

  Mała korekta – wiem już na pewno, że punkt „wirtualny analog Rolanda utrzymany w stylistyce z lat 70.” jest nieaktualny, ale byłem dość blisko, bo będzie nowość w klimacie z tamtych lat i wygląda to… imponująco 🙂

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]