Cisza przed NAMM…

Opublikowano przez

Ostatnie dni przed pierwszymi w tym roku największymi targami muzycznymi, jakimi są NAMM w kalifornijskim mieście Anaheim. Producenci trzymają nas w napięciu, choć czasem przedostają się jakieś skrawki informacji. Wiadomo o dwóch nowościach firmy Clavia, spośród których jedną będzie maszyna perkusyjna. Line 6 buńczucznie zapowiada ogłoszenie największej nowości w całej historii istnienia tej firmy, ale chyba nie są to proste kontrolery MIDI? RME zaprezentuje nowy interfejs, który będzie można podłączyć do komputera przez port USB lub FireWire (właśnie skończyłem jego test, ale nie mogę ujawnić żadnych szczegółów aż do debiutu na NAMM). O nowościach Akai i Mooga już wspominałem. Sennheiser zaprezentuje swoje nowe słuchawki – HD700. Nowy produkt pokaże też Numark – będzie to stacja robocza dla didżejów o nazwie 4Trak. Casio zaprezentuje instrument, który może zainteresować wiele osób – będzie to XW-P1, tzw. performance synthesizer, czyli instrument z gatunku tych, które sprzedają się najlepiej. Native Instruments będzie pokazywał drugą wersję swojego kontrolera: Traktor Kontrol X/FX2. Z niecierpliwością też czekamy na informacje o nowościach Korga, Yamahy i Rolanda (tutaj chyba nadszedł czas na nową stację roboczą). W tym roku nie przeciekła ani kropla, co może oznaczać dwie rzeczy – albo coś super-ekstra, albo odgrzewane kotlety. Targi zaczynają się 19 stycznia.

18 komentarzy do wpisu „Cisza przed NAMM…

   1. Soundscape

    Tak szperając w informacjach „Abletonowych” coś mi się wydaję, że jednak będzie nowy soft lecz nie Live. Jakby coś w rodzaju Cakewalk Sonar 8,5 do X1 i Live 8 do Bitwig 🙂 Już niebawem wszystko będzie wiadomo.

 1. dwoogaz

  Bitwig Studio to nie dzieło Abletona, tylko byłych pracowników Abletona. Nawet trafiłem na dobry filmik w sieci :))) [ Dość dużo razy już przerabiany na całym świecie btw.]

 2. 0dB.pl

  Już wiadomo, że w nowej ofercie Rolanda nie znajdziemy nic, co mogłoby zainteresować zwolenników syntezatorów i stacji roboczych, choć pojawi się nowy keyboard. Będzie też coś, co może zaintrygować perkusistów oraz gitarzystów. Szczegóły jutro.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]