Czy to koniec firmy Kjaerhus Audio?

Opublikowano przez

Torben Larsen i jego Kjaerhus Audio wpadli w niemałe kłopoty. Serwer, na którym przechowywano wszystkie licencje aktualnych użytkowników wtyczek Kjaerhus przestał funkcjonować, a ponadto nigdzie nie ma żadnych kopii zapisanych tam informacji.
To oznacza, że jakakolwiek reinstalacja systemu dokonana przez użytkownika sprawi, iż nie będzie on w stanie uruchomić już kupionych wtyczek Kjaerhus, czyli producent nie może wywiązać się ze swych zobowiązań wobec klienta. Serwer był własnością firmy KeyToSound i po prostu został zamknięty na głucho. Na ten moment nie ma żadnych informacji kiedy, i czy w ogóle cała sprawa zostanie rozwiązana.
Dla firmy z taką reputacją jaką może się pochwalić Kjaerhus Audio to poważny cios, który może zachwiać jej stabilnością i przesądzić o dalszych losach. Trzymamy kciuki, aby wszystko się udało.

Komentarz
Zabezpieczanie produktów software przy pomocy procedury pytanie/odpowiedź zawsze budziło spore kontrowersje. Z dwojga złego użytkownicy wolą już licencje przechowywane na kluczach USB, które zapewniają jako-takie bezpieczeństwo w sytuacji, gdy producent oprogramowania znika z rynku. Sprawa Kjaerhus powinna być dla nas wszystkich sygnałem, by zwracać baczną uwagę na sprawy bezpieczeństwa naszych inwestycji. Zastanawia niefrasobliwość Torbena, który firmując swoim nazwiskiem wtyczki powierzył kwestię priorytetową, jaką jest zarządzanie bazą użytkowników, firmie zewnętrznej, nie mając żadnego backupu.

7 komentarzy do wpisu „Czy to koniec firmy Kjaerhus Audio?

 1. morpheus70

  to dwa słowa ^^, z drugiej strony ciekawa konstrukcja…samobójczy nokaut 🙂 Ale, spokojnie, nie wierę że tej rangi firma nie ma zabezpieczeń. Poczekamy zobaczymy, jak mawiają „starch ma wielkie oczy” i chyba niepotrzebnie nakręca się tu tą smętną panikę.

  1. 0dB.pl

   To nie jest nakręcanie paniki, tylko fakty. Oto wymiana maili z użytkownikiem (udostępniona oficjalnie, żeby nie było wątpliwości)

   Sorry but the license server is down. It was owned by KeyToSound and closed. we are working on a solution. Late reply due to silly restrictions sending mails from new ISP
   Best Regards
   Torben Larsen
   Kjaerhus Audio
   http://www.kjaerhusaudio.com

   >>>>>>>>>>

   So I am pretty much hosed until you work something out?
   How long will it take to resolve this? I sunk 118 bucks into this product and cannot use it.

   >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

   I honestly do not know. No resources left in company for anything atm

 2. Bogdan

  A propos komentarza….użytkownicy wcale nie wolą licencji na klucz USB !!! Osobiście nie kupuję żadnego softu który jest tak zabezpieczony a jedyny jaki mam ( KORG KLC DE ) przestałem używać ze względu na problemy z kluczem , wolnym gniazdem itd. Na całe szczęście firma KORG wycofała się z tego beznadziejnego Syncrosoftu i teraz mogę w pełni korzystać z brzmień M1 i Wavestation

 3. Mystovski

  Panowie na pewno dysponują wyciągiem z konta bankowego, więc sytuacja nie jest bez wyjścia. Ale ogólnie zniknięcie jest niepokojące. Na szczęście darmowy pakiet wtyczek „Classic” można jeszcze dorwać jakoś. Są świetne – polecam.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]