Darmowy sampler dla Pro Tools

Opublikowano przez

Jeśli poszukujesz czegoś, co da ci przedsmak możliwości jakie oferuje sampler Structure, to powinieneś zajrzeć na stronę firmy Digidesign – upss, firmy Avid oczywiście – gdzie znajdziesz całkowicie bezpłatną wersję tej znakomitej wtyczki.

Structure Free został opracowany przez programistów z grupy Digidesign Advanced Instrument Research (A.I.R.) i jest nieco uszczuploną pod względem funkcjonalnym wersją samplera Structure, tak samo jak on integrującą się z sesjami Pro Tools.

Wraz ze Structure Free otrzymujemy ważącą ponad 880 MB bibliotekę startową skompilowaną przez A.I.R., ale wersja Free odtwarza również inne sample i kolekcje brzmieniowe Structure.

Structure Free plug-in oraz and starter z biblioteką brzmień dostępne są do pobrania na stronie producenta. Można też zamówić całość na płycie korzystając z pośrednictwa DigiStore i płacąc za to niecałe 10 dolarów.

Structure Free to wtyczka w formacie RTAS, będąca odtwarzaczem próbek zoptymalizowanym pod kątem pracy z systemem Pro Tools. Odtwarza otwarte biblioteki w formatach A.I.R., SampleCell, Kontakt 1/2 i EXS24, obsługując funkcję drag-and-drop w odniesieniu do regionów Pro Tools. Pojedyncza instancja Structure Free gra 64-głosową polifonią na czterech kanałach, pozwalając na pracę z plikami stereo 24/192. Do regulacji brzmienia służy 6 kontrolek Smart Knobs. Zintegrowany z samplerem REX player pozwala na odtwarzanie plików REX 1 i 2.

W porównaniu do wersji pełnej i LE Structure Free nie obsługuje pracy surround, nie ma zintegrowanej bazy sampli (jedynie przeglądarkę), można go uruchomić maksymalnie w 4 instancjach na sesję i pozwala na zapis ustawień jedynie z sesją Pro Tools. Nie ma też możliwości dodawania i edycji dostępnych efektów – wszystkie działają jedynie w trybie playback.