Eve Audio SC307

Opublikowano przez

OK, podsumujmy to wszystko, czego dowiedzieliśmy się o SC307. Grają wspaniale, efektownie, nowocześnie i precyzyjnie. Są niewielkie, mogą pracować poziomo, ale ja jednak widzę je w pozycji pionowej, w której nie będą zajmowały dużo miejsca i mają lepszą charakterystykę kierunkową. Raczej nie ustawiłbym ich dalej niż 2 metry od uszu i choć producent klasyfikuje je jako średnie pole, to ja uznałbym je za blisko średnie. Z ceną 4.890 zł i tak efektowną reprodukcją basu, jaką mają SC307, są idealnym monitorem do zakupu w ciemno.

A teraz zerknę do moich kwitów, które – jak wspomniałem – mam na każdy monitor w systemie słonecznym.

Eve Audio subtelnie ociera się o prawdę sugerując, że SC307 to monitory trójdrożne. Technicznie pozostają dwudrożne, tylko w paśmie do 300 Hz niejako dołącza się drugi woofer, grający to samo co główny.

W ten sposób odciążono niskie tony, dając im jednocześnie większy zakres i zapas dynamiki. Stąd tak efektowny i piękny bas. Jednak od monitorów trójdrożnych średniego pola na ogół oczekujemy większej prezencji i oszałamiającego środka. Tutaj jest on świetny, ale nie oszałamia. Do elektroniki z dużym zapasem wystarczy, ale gdy zaczynają grać gitary, żywe bębny i pojawia się głos inny niż po kwantyzacji auto-tunem, to tego środka może trochę brakować. Stąd mój wniosek o potraktowanie SC307 jako blisko-średnie pole z przewagą bliskiego. Wtedy środek staje się bardziej czytelny.

Jeśli jednak robisz elektronikę, która musi dać basem po wątrobie i żebrach, a do tego chcesz, by ten bas był jak uderzenie Tysona – mocny, szybki i zabójczo skuteczny, to te dwie prawie siedmiocalowe, lekkie i sztywne membrany załatwią sprawę komfortowo. Cała reszta pasma dopasowuje się do stylu narzucanego przez woofery i jest bardzo sumiennie przetwarzana przez jeden z nich oraz driver AMT.Czy będę sprzedawał swoje PMC, by zrobić miejsce na SC307? Coś mi mówi, że byłoby to niezłe posunięcie, bo tabaki powstały jednak w zupełnie innej epoce i reprezentują sobą dość tradycyjne podejście. Tyle tylko, że mają tę wspaniało linię transmisyjną ATL, która łączy wszystkie zalety obudów zamkniętych i bass-refleksowych. Będę myślał, a wy, jeśli tylko macie możliwość, posłuchajcie tych SC307, bo to bardzo dobre monitory są.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.