Fender odkrywa karty przed NAMM

Opublikowano przez
W 50. rocznicę debiutu instrumentu Jazz Bass firma Fender ogłosiła informacje o nowościach, jakie już za kilka dni zostaną zaprezentowane na targach NAMM. Fender postanowił uczcić rocznicę całą gamą nowych produktów, i choć informacje o nich są jeszcze objęte embargiem, my postaramy się przekazać to, co na ten moment przekazać można.

Pierwsza nowość to – nie inaczej – 50th Anniversary Jazz Bass z palisandrową podstrunnicą i korpusem Candy Apple Red. Producent mówi o nim, że to „naprawdę charakterystyczny instrument, przy konstruowaniu którego wykorzystano najlepsze doświadczenia firmy zebrane przez te wszystkie lata”.
Pojawi się też nowa seria gitar. Będzie nosiła nazwę Special i będzie produkowana w USA. Znajdziemy w niej m.in.: American Special Strat w wybarwieniach Sunburst lub dwukolorowym Candy Apple Red i Alder Body (z błyszczącym wykończeniem uretanowym), 9,5-calową szyjką, progami Jumbo, przetwornikami Texas Special oraz synchronicznym tremolo w stylu vintage. Debiutuje także American Special Strat HSS: trójkolorowy Sunburst lub czarny, z przystawką Texas Special na środku i zainstalowanym przy mostku humbuckerze.
Kolejna nowość z serii Special to American Telecaster z mosiężnym siodełkiem i przechodzącym przez korpus mostkiem Tele.
Ale mianem przełomowego produktu określany jest Acoustasonic Telecaster, będący połączeniem tradycyjnego Tele z technologią Aura Fishman, co pozwala uzyskać autentyczne brzmienia akustyczne. Produkt zapowiada się bardzo interesująco, a będzie miał mostek Rosewood, otwarty korpus i standardowe niklowane przystawki Tele. Kolory? Sunburst lub Olympic White. I jeszcze cena: 888 euro.