Jest Adam, pojawiła się też Ewa

Opublikowano przez

Branża pro-audio ma to do siebie, że wszelkie luki na rynku zostają bardzo szybko wypełnione, a ludzie odchodzący z jednych firm zakładają kolejne. Roland Stenz, współzałożyciel, wspólnik i prezes firmy ADAM Audio, odszedł z niej w 2010 roku i wkrótce potem zaczął pracować z zespołem specjalistów nad własnymi monitorami studyjnymi. Marketingiem zajęła się inna osoba przez długi czas współpracująca z firmą ADAM – Kerstin Mischke. Nazwa nowej firmy w dość oczywisty sposób nawiązuje do Księgi Rodzaju, w której Bóg najpierw tworzy Adama, a później, z jego żebra, Ewę.
Firma Eve Audio ma w swojej ofercie osiem aktywnych monitorów szerokopasmowych i cztery subwoofery. Model SC-205 jutro znajdzie się na moim stanowisku testowym i sam jestem ciekaw, jak wypadnie w praktyce. Czytając opisy można wywnioskować, że mamy do czynienia z bardzo ciekawą konstrukcją. Tu i ówdzie nie brakuje też głosów, że może to być sensacja na miarę pojawienia się na rynku ADAMa. Interesującą ciekawostką jest to, że monitory te można zainstalować bezpośrednio na statywach mikrofonowych, co może ogromnie ułatwić ich ustawienie w warunkach niewielkiego studia.
Dystrybutorem monitorów Eve Audio jest firma AudioTech.

4 komentarze do wpisu „Jest Adam, pojawiła się też Ewa

  1. Kyle

    Ceny mają bardzo wysokie (+~1000zł do odpowiedników od ADAM {który sam tanią firmą przecież nie jest}, jeśli chodzi o modele dwudrożne). Osobiście wolałbym raczej przedni bassreflex. Jestem też ciekaw długości gwarancji … ADAM daje aż 5 lat.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]