Koniec Lemura

Opublikowano przez

To było do przewidzenia w kontekście totalnego szaleństwa na aplikacje muzyczne dla wszelkich iMaszynek. JazzMutant, firma która jako pierwsza zaproponowała muzykom kontroler z ekranem LCD sterowany dotykowo (w 2005 roku), oficjalnie zakończyła działanie i produkcję urządzenia pod nazwą Lemur. Wśród jego użytkowników znaleźć można takich wykonawców jak Nine Inch Nails, Richard Devine, Hot Chip, Ritchie Hawtin, Matthew Herbert, M.I.A, Mike Relm, Alva Noto, Ryuchi Sakamoto, Daft Punk czy Bjork. Wraz z końcem grudnia nastąpi zaprzestanie sprzedaży Lemura i w związku z tym obowiązuje 25-procentowa promocja – ostatnia szansa na zakup tego ciekawego i inspirującego narzędzia (z koszulką za darmo). Wsparcie techniczne będzie oferowane do końca 2011 roku. Rzecz była bardzo ciekawa ale trochę zbyt droga.

2 komentarze do wpisu „Koniec Lemura

  1. MB

    Wielka szkoda, że mając taki potencjał nie potrafili dotrzymać kroku postępowi technicznemu i zatrzymali się w miejscu, w którym zaczęli. Kiedyś nie mieli konkurencji, bo nie było takich ekranów, ale co to za produkt, którego raison d’etre jest chwilowy brak alternatywy?

    Zresztą z taką ceną byli skazani na rynek niszowy, a wystarczyłoby pomyśleć nad tańszą technologią ekranu i/lub zaoferować coś czego nie wyciśnie się z iPada, jak choćby bardzo dużą moc obliczeniową wspieraną procesorami graficznymi. Niestety bardzo często tak jest, że ze świetną myślą inżynierską nie idzie w parze umiejętność rozwijania produktu pod kątem rynkowym.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]