Marek Grabowski przypomniał mi (za co bardzo dziękuję), że właśnie ruszyła sześćdziesiąta już edycja konkursu One Synth Challenge organizowanego przez KVR Audio (to już pięć lat, od kiedy KVR organizuje tego typu przedsięwzięcie). Zasady są proste. Tworzymy utwór muzyczny w oparciu o tylko i wyłącznie jeden instrument VSTi freeware lub komercyjny. Instrument nie może bazować na samplach w rozumieniu całych fraz; próbki mogą być natomiast zastosowane jako źródła dźwięku dla oscylatorów, na czym zresztą bazuje wiele współcześnie dostępnych instrumentów wirtualnych. Generalnie chodzi o to, aby samemu wykręcić wszystkie barwy, i wtedy jest lepsza zabawa. Zachęcam Was do udziału, ponieważ w tym miesiącu KVR przygotował dla zwycięzców bardzo ciekawe nagrody – jest ich w sumie 22, a wśród nich znajdziemy m.in. KV331 Audio SynthMaster Factory, dowolną wtyczkę u-he (bez wtyczek dla Reasona), dowolną wtyczkę Native Instruments (myślę, że może to być np. Kontakt 5), dowolną wtyczkę Linplug, fenomenalny Lennar Digital Sylenth1, eaReckon EAReverb, Ableton Live 9 Standard Download i Wusik Station V6 Complete + Wusik EVE Full. Brzmi interesująco? Też tak myślę. A zatem do klawiatur i sekwencerów Panie i Panowie – pokażcie światu jaką muzykę się kręci w Polsce! Nie uda się w tym miesiącu? Nic straconego, konkurs jest organizowany co miesiąc, więc może w następnym, albo w jeszcze następnym… Produkcje wysyła się na kanał Soundcloud KVR OSC, a wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj. Ta edycja konkursu trwa do 1 marca. Powodzenia!
Ja pozwole sobie jeszcze tylko dodac, ze aby zaglosowac nie biorac jednoczesnie udzialu w konkursie trzeba posiadac konto na kvraudio.com z 40 postami,. Druga opcja to wziecie udzialu w konkursie i tym samym mozliwosc glosowania bez wczesniejszego limitu. Pisze o tym, poniewaz uczestnik zglaszajacy utwor musi rowniez zaglosowac , aby odebrac ewentualna nagrode za punktowane miejsce.
dzięki!
nie chcę siać defetyzmu, ale wygląda na to, że temat konkursu stoi kłóci się z metodą wyłaniania zwycięzcy. ludzie będą głosować na utwór, który im wpadnie w ucho, a nie kreatywność i nietuzinkowe podejście w wykorzystaniu pojedynczego instrumentu, co byłoby domeną wąskiego jury znającej się na rzeczy.