Kontroler Novation dla didżejów

Opublikowano przez

Już wiemy, co Novation szykuje dla didżejów i osób tworzących i wykonujących na żywo muzykę z wykorzystaniem komputera. Rzecz nazywa się DICER i jest przeznaczona do współpracy z Serato Scratch Live (stąd mikser Rane na zdjęciu z poprzedniej informacji), choć może pracować praktycznie z każdym oprogramowaniem obsługującym MIDI – para DICERów obsługuje łącznie 60 różnych kontrolerów MIDI.

DICER to niewielka przystawka/kontroler, a w zasadzie dwie, ponieważ będą sprzedawane parami. Pierwszy otrzymuje zasilanie przez USB i przekazuje je złączem TS 1/8″ do drugiego kontrolera

This slideshow requires JavaScript.

Urządzenie można przymocować praktycznie do każdej powierzchni płaskiej dzięki specjalnemu materiałowi mocującemu wielokrotnego użytku o nazwie DJ Putty, który ponoć trzyma się nawet ostro traktowany przez najbardziej krewkich didżejów. Oczywiście najlepiej przystosowany jest on do współpracy z gramofonami Technicsa (co widać na zdjęciu), ale równie dobrze sprawdza się też z innym sprzętem.

W każdym trybie pracy – Hot Cues, Auto-Loop albo Loop Roll – przyciski podświetlane są innym kolorem, by użytkownik wiedział, jaką rolę obecnie pełnią. Przyciski mogą się też nauczyć funkcji programu, które do nich przypiszemy (MIDI Learn), zatem można nimi wyzwalać sample, aktywować efekty itp.


A tutaj coś podobnego i równie świeżego. Może nie wygląda tak atrakcyjnie, ale jest to prototyp.