Kwaśne brzmienie 303 w zerowej cenie (wideo)

Opublikowano przez

B-Line 303 Free to bezpłatna wtyczka VST dla Windows, stworzona przez firmę SonicXTC, którą można pobrać z tej strony (do wygenerowania linku należy podać adres e-mail). Jest to monofoniczny syntezator basowy mający kilka cech wspólnych z TB-303, nadający się do tworzenia muzyki w stylistyce EDM i Acid. Instrument oferuje sekwencer paternowy oraz generator obwiedni do sterowania pracą filtru, ma dwa oscylatory (jeden standardowy, z piłą i prostokątem, a drugi bazujący na próbkach), a także sekcję efektów składającą się z procesora delay oraz stereofonicznego efektu Dopplera.

Więcej informacji na stronie SonicXTC.

8 komentarzy do wpisu „Kwaśne brzmienie 303 w zerowej cenie (wideo)

   1. MałyGłód

    To to ja wiem. Myślałem ze jest możliwość odtwarzania sekwencji sekwencera wtyczki także z poziomu z daw ale jak widać nie ma. Drugi problem jest taki że po stworzeniu swojej sekwencji w piano roll dawu i uruchomieniu pattern Control Filter ten po pewnym momencie gubi tempo.

    1. 0dB.pl

     Można spróbować wymusić mu synchronizację z poziomu automatyki, automatyzując parametr „CV Seq 1-Filter 1 Sequencer Quantize”, odświeżając jego wartość (poprzez chwilową zmianę i powrót do docelowej) np. co 4 czy 8 taktów. Każdy ze słupków w sekwencerze filtru też podlega automatyzacji, więc i tą drogą można zaprogramować sekwencyjne sterowanie filtru. Trochę na okrętkę, ale działa. I jeszcze ciekawa ciekawostka – jako jeden z nielicznych instrumentów (chyba nawet jedyny z tych, które mam), zgłasza swoje presety w natywnym interfejsie Bitwiga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.