Darmowy zestaw klasycznych analogów

Opublikowano przez

Na stronie Roberson Audio Synthesizers póki co jest bardzo niewiele, ale i tak to co jest uraduje wszystkich miłośników analogowych brzmień syntezatorów. Znajdziecie tam bowiem trzy bezpłatne instrumenty VST (tylko dla Windows), które tak pod względem grafiki, jak i oferowanego przez nie brzmienia, dość wiernie odwzorowują najbardzej klasyczne z klasycznych instrumentów: Minimoog, Prophet 5 i ARP Odyssey. Oczywiście dla zmylenia szpiegów noszą one inne nazwy (kliknij aby pobrać): Mowg, Prophanity i Oddy-Free, ale i tak wszyscy wiedzą o co chodzi.

This slideshow requires JavaScript.


Wszystkie trzy instrumenty charakteryzują się bardzo ciekawym brzmieniem, mocno zbliżonym do oryginałów. Dźwięk jest surowy, agresywny i daje się kształtować w bardzo szerokich granicach. Presety nie zwalają z nóg i trzeba się trochę naklikać, żeby uzyskać to, o co nam chodzi, ale zapewniam Was, że warto. Niech poniższa prezentacja będzie skromnym dowodem na poparcie mojej opinii. Oprócz pętli perkusyjnej wszystkie dźwięki generowane są przez opisaną trójcę – na żywca i bez żadnych efektów upiększających. Po pięć gwiazdek dla każdego.

3 komentarze do wpisu „Darmowy zestaw klasycznych analogów

  1. Janusz_M

    Jak to jest z tym brzmieniem zbliżonym do oryginałów? Z mojego punktu widzenia darmowy Minimogue brzmi dużo „masywniej” niż Mowg, a jednak nie spotkałem się z opinią że ma brzmienie mocno zbliżone do oryginału. Dodatkowo ma znacznie większą pamięć na własne presety (128 a nie 16) chociaż. Tylko interfejs jest bardziej czytelny w Mowg.

  2. rr9

    Może i interfejs czytelny w Mowg, ale autor nie popisał się przy gałkach – muszę sie długo wpatrywać żeby określić ich położenie. Tak fatalnie pomyślanych gałek to dawno nie widziałem. Biała kropeczka względem białej podziałki to kompletna pomyłka. Taka popierdółka a jakie uciążliwe.

  3. mariusz

    To są przyzwoite darmowe emulacje i tylko tak to trzeba traktować, ale …. Oddy-free zastąpiłem emulacją z elektrostudio, Minimogue brzmi według mnie lepiej niż Mowg. Póki co, na dzień dzisiejszy nie ma (!) lepszej darmowej emulacji Prophet’a.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]