MonoFury: wirtualny Korg MonoPoly (freeware)

Opublikowano przez

Björn Arlt, funkcjonujący w deweloperskim światku jako Full Bucket Music, znany już z ciekawego syntezatora The Blooo, udostępnił swe najnowsze dzieło o nazwie Mono/Fury (freeware, VST Windows, pobieramy go stąd). Wyglądem interfejsu i brzmieniem ma on nawiązywać do klasycznego Korga Mono/Poly. I choć oryginał nie jest instrumentem jakoś szczególnie „kultowym”, ale z powodzeniem wykorzystywali go tacy artyści jak Tangerine Dream czy Chemical Brothers. Brzmi on dość charakterystycznie dla Korga i mam wrażenie, że udało się to nieźle odwzorować w wersji wirtualnej.
Presety, jak to się często zdarza, mogą szybko zniechęcić mniej doświadczonego użytkownika. Ale twardym trzeba być, a nie miętkim – jak dobrze pokręcimy, to ustawimy naprawdę fajne rzeczy. W przypadku gotowych programów w ogóle nie wykorzystano potencjału arpeggiatora i obwiedni. Syntezator pożera bezwstydnie mało mocy obliczeniowej CPU – na pojedynczej instancji ani razu nie udało mi się przekroczyć 2%. Nic dziwnego, pisany jest prostym kodem, bez żadnych narzędzi typu SynthEdit czy SynthMaker.
Ze spokojnym sumieniem można dać cztery gwiazdki. Deweloper jest młody i płodny, to na pięć zdąży jeszcze zasłużyć.


Oto prezentacja autora wtyczki, znacznie lepiej niż presety prezentująca brzmienie Mono/Fury.
http://www.fullbucket.de/music/mp3.php?file=hunted
A tu, dla porównania, kilka dźwięków oryginalnego instrumentu z witryny VintageSynth:

4 komentarze do wpisu „MonoFury: wirtualny Korg MonoPoly (freeware)

  1. elmuz

    Jakieś kłopoty są ze ściągnięciem tego instrumentu. Po prostu – download się rozpoczyna i nagle koniec…Tylko u mnie czy może też tak macie?

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]