Nagrywanie, poradnik dla każdego

Opublikowano przez

nagrywanie_okladkaJuż za kilka dni w sprzedaży powinna się ukazać najnowsza publikacja firmowana przez magazyn Estrada i Studio, nosząca tytuł Nagrywanie, poradnik dla każdego. Oto krótki cytat z artykułu wstępnego do tej publikacji, który dość dobrze oddaje to, o czym w niej możecie przeczytać:
„Jedną z największych zdobyczy technologicznych naszych czasów, patrząc pod kątem produkcji i muzyki, jest to, że każdy z nas, stosunkowo niewielkim nakładem środków może stworzyć środowisko nagraniowe, za które do niedawna trzeba było zapłacić setki tysięcy złotych. I choć wiele rzeczy stało się dzięki temu prostszymi, to jednak przy budowaniu takiego stanowiska do prac muzycznych potrzebna jest pomoc specjalistów. Z tego właśnie względu redaktorzy magazynu Estrada i Studio, we współpracy z redakcjami brytyjskich miesięczników Computer Music i Future Music postanowili skomasować pewien zakres wiedzy związanej z nagrywaniem i opublikować go w postaci poradnika dla każdego. Dla każdego, czyli zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i doskonale poruszających się w tej tematyce. Atutem tego wydawnictwa jest też dołączona płyta DVD, na której znajdują się przykłady dźwiękowe wszystkich omawianych tematów, aby można było na bieżąco, w trakcie czytania, sprawdzić skuteczność naszych porad”.
Praca nad tym poradnikiem zajęła całej redakcji EiS (i mi osobiście) sporo czasu, co zapewne było widać po mniejszej liczbie wpisów na blogu… Teraz jednak, gdy publikacja już się drukuje muszę przyznać – i to bez żadnej fałszywej skromności – że jest to jedna z najciekawszych tego typu pozycji na polskim rynku. Jest w niej dużo przydatnych informacji, które trudno znaleźć gdzie indziej (np. opinia Fabrice Gabriela, współzałożyciela firmy Slate Digital, na temat emulacji miksowania w domenie cyfrowej, otwierająca oczy na wiele aspektów tego procesu). Pod koniec przyszłego tygodnia możecie już zaglądać do empików i salonów prasy pytając o tę pozycję: 164 strony, dodana płyta DVD i cena detaliczna 38,50 zł.

10 komentarzy do wpisu „Nagrywanie, poradnik dla każdego

  1. 0dB.pl

   Część drukowana na pewno będzie dostępna w UlubionyKiosk.pl, bo już poszła do przygotowania do publikacji elektronicznej. Płyta dostępna będzie tylko wraz z wersją papierową.

 1. lionel

  Mam pytanie – czy ten numer będzie kompilacją materiałów już opublikowanych w EiS(tak jak dotychczasowe poradniki) czy będzie zawierał coś nowego, taka informacja jest istotna dla stałych czytelników EiS-pozdr.

  1. 0dB.pl

   Na 18 artykułów 8 to materiały, które już były w EiS, a 10 to premiery:

   – Sprzęt i oprogramowanie
   – Szkoła przetrwania w studiu nagrań
   – Akustyka studia, zrób to dobrze
   – Nagrywanie gitar
   – Nagrywanie perkusji
   – Poradnik wokalisty i autora piosenek
   – Stereofonia i nagrania w trybie Mid-Side
   – Analog i cyfra
   – Komutacja i grupowanie
   – Obróbka równoległa

 2. hir

  Wtrącę się: pewnie będzie to kompilacja, choć nie wątpię, że i nowe treści się pojawią. Tak czy siak dobrze mieć takie kompendium pod ręką. Zamiast wertować stos EiS-ów gromadzonych od lat, bierzesz jedną encyklopedię i na fotel. To dla mnie wygoda, że ktoś to pozbierał, poukładał tematycznie i wydał.

 3. morpheus70

  Przypuszczam, że będzie to zbliżone do EiS Plus, gdzie 30% to reklamy, kolejne 40% to przedruki testów które ukazały się na łamach EiS reszta to zestawienia sprzętu które można bez żadnych ceregieli znaleźć na każdej stronie sklepów muzycznych. Ja już nie przedłużyłem prenumeraty tego wydawnictwa. Szkoda kasy i czasu.

 4. Michał Rybak

  Kupiłem to kosztowne (38 zł!) czasopismo i nie polecam niestety. Wiele razy miałem wrażenie, że autor nie ma dużo pojęcia na temat, o którym pisze. Na przykład artykuł jak nagrywać gitary to po prostu opis jakie modele gitar i wzmacniaczy są najpopularniejsze, wiedza do pozyskania z wikipedii. Ponadto mnóstwo literówek i błędów druku, których nie wypada robić profesjonalnemu wydawnictwu.

  Zamiast zabierać się za mnóstwo tematów i opisać je pobieżnie, lepiej było wybrać kilka istotnych i do nich porządnie się przyłożyć.

 5. inniwinni

  Mam podobne zdanie do Michała Rybaka. Poza tym jest to poradnik dla każdego… chyba beztalencia chcącego uchodzić za muzyka. Niemal każdy artykół jest kierowany do laików muzycznych, a ich autorzy mają raczej tyle pojęcia o muzyce, co każdy hip-hopowiec, czyli żadne i mam wrażenie, że to poradnik dla rapera itp. a nie dla muzyka. Gdyby to kosztowało 5zł to jeszcze… ale nie 38zł. Żałuję, że nie mogłem obejrzeć tego przed zakupem. Szkoda kasy – nie polecam.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]