Najbardziej dynamiczną firmą branży muzycznej jest…

Opublikowano przez

Nie zgadniecie…. Ta-daaam: Antares Audio Technologies. Tak w każdym razie uważają panowie redaktorzy z magazynu Fast Company, którzy wskazując 10 najbardziej innowacyjnych firm umieścili Antaresa razem z takimi tuzami jak Spotify, Apple Corps, Vevo itd.
Wybierając zwycięzców analizowano finanse firm pod kątem „identyfikacji modeli kreatywnych oraz zachowań progresywnych„, że pozwolimy sobie na mały cytat kompletnie nie wiedząc o co chodzi.

Przypomnijmy, że Antares jest firmą, która wypromowała wiele muzycznych antytalentów poprzez wprowadzenie na rynek narzędzia o nazwie Auto-Tune, ale to tylko fragment zbrodniczej działalności, bowiem aktywność tej wesołej kompanii z Kalifornii obejmuje również sprzedaż algorytmów na potrzeby firm z różnych branż, niekoniecznie związanych z muzyką. A tak poważnie – za nazwą Antares stoją bardzo mocne umysły, a głównie Andy Hildebrand, czyli doktor-założyciel, były pracownik naukowy korporacji Axxon, dla której współtworzył pierwszą na świecie stację roboczą do cyfrowej analizy danych sejsmicznych. Gdy znudziły mu się prace ziemne wrócił do swojej pasji, czyli muzyki, i postanowił studiować kompozycję muzyczną. Zdaje się, że chyba mu nie szło, albo miał wyjątkowo mało utalentowanych kolegów na roku, skoro osiem lat później świat ujrzał Auto-Tune, a historia muzyki zaczęła iść w innym kierunku.