NAMM 2011: Akai EIE

Opublikowano przez

Akai EIE I/O to interesujący z wyglądu interfejs USB oferujący 4 wejścia i 4 wyjścia, który może współpracować z komputerami Windows i Macintosh pracując z 24-bitową rozdzielczością. EIE to skrót od Electromusic Interface Expander, cokolwiek to oznacza… Co ciekawe, interfejs ten może też pracować jako koncentrator USB ponieważ wyposażono go w dwa dodatkowe porty w tym formacie – bardzo mi się to podoba! I do tego ten wygląd – mierniki wychyłowe, aluminiowa skrzyneczka i niklowane złącza jack. W środku pracują 4 przedwzmacniacze z zasilaniem fantomowym 48 V oraz insertami do podłączenia zewnętrznych urządzeń. Dwie pary wyjść monitorowych oraz oddzielne wyjście do podłączenia słuchawek dopełniają obrazu całości. Wprawdzie interfejsów audio jest na rynku dostatek, ale ten wygląda szczególnie apetycznie, oferując przy tym szereg funkcji, których nie znajdziemy u konkurencji. Może jednak owa nazwa Electromusic Interface Expander nie jest taka zła?

3 komentarze do wpisu „NAMM 2011: Akai EIE

  1. S.e.M.

    jak brzmią przedwzmacniacze??? jak z kompatybilnością z win 7 i xp moze ktos napisac kilka słów jak się akai sprawuję ??? pozdrawiam

  2. Mikey

    O kompatybilnosc martwic sie nie musisz to urzadzenie typu „plug&play” wiec bez sterownikow po podlaczeniu bedzie kompatybilne z MacOS X oraz WinNT6+ (Vista, Server08, Win7)

    PS. Gdzie cena?

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]