Neve, Munro i sE: wyjątkowy tercet kreatywny

Opublikowano przez

Siwei Zou i James Young, czyli dwie najważniejsze osoby w sE Electronics, to biznesowy duet numer jeden w branży pro-audio. Ale ich najnowsze pomysły świadczą o tym, że mamy do czynienia z prawdziwymi geniuszami. Najpierw mikrofon wstęgowy skonstruowany razem z Rupertem Neve, a teraz taka bomba! Do debla Neve-sE Electronics dołączył Andy Munro. Ekipa w tak doborowym składzie ma stworzyć serię wysokiej klasy monitorów aktywnych, które będą zaprezentowane na targach NAMM w styczniu przyszłego roku.
Andy Munro to jeden z najlepszych na świecie specjalistów w zakresie studyjnych systemów odsłuchowych, którego najnowsze konstrukcje funkcjonują w branży jako systemy Dynaudio. Oprócz tego, a może przede wszystkim, Munro to guru jeśli chodzi o akustykę szeroko rozumianych pomieszczeń, głównie studyjnych, choć nie tylko.

Rupert i Andy chyba wiedzieli co robią, stawiając w ten sposób na szali swoje autorytety i dotychczasowy dorobek. Takiej kombinacji świat pro-audio jeszcze nie widział, więc oczekiwania będą dużo większe niż ponadprzeciętne. Tym bardziej, że znamy już zakres cenowy, w jakim nowe monitory będą dostępne: za najtańsze zapłacimy 400 funtów, a za najdroższe 1200 funtów, czyli relatywnie niedużo.

Niezależnie od pracy nad zestawami odsłuchowymi, trwająca już od kilku lat współpraca Ruperta Neve z sE Electronics zaowocuje kolejnymi nowościami. Pojawi się paluszkowy mikrofon instrumentalny sERN17 z ręcznie nawijanym transformatorem wyjściowym, a zaraz potem hi-endowy mikrofon lampowy.