Ostateczne rozwiązanie w zakresie masteringu

Opublikowano przez
Firma Mondo Electronics z Biggerton w stanie Illinois poinformowała o udostępnieniu swojego najnowszego produktu, którym jest flagowy limiter Mondo 660000, uznany przez wybitnych specjalistów zajmujących się masteringiem za jedyny i ostateczny ogranicznik do końcowej obróbki sygnału. Urządzenie powstawało w tajemnicy w znajdującej się w Biggerton siedzibie firmy Manhattan Development Laboratory. Za tydzień pierwsze egzemplarze mają trafić do sprzedaży detalicznej w USA.


Mondo 660000 jest 27-pasmowym limiterem, w którym każde pasmo perfekcyjnie odtwarza pracę legendarnego Fairchilda 660, z tą tylko różnicą, że metodą zaawansowanych analiz dobrano inne czasy ataku i zwalniania kompresji, oddzielnie dla każdego pasma. Zawierające 540 lamp i 100 transformatorów urządzenie zamontowane jest w obudowie 81U dostarczanej razem ze specjalną szafą, i waży 4348 lbs (1972,22 kg – podziękowania dla eurodancer za zwrócenie uwagi na tak oczywisty błąd) [do wagi wlicza się specjalny rack montażowy, zewnętrzny generator prądu z silnikiem diesla (bez paliwa i oleju) oraz agregat chłodniczy o wydajności ok. 25000 kJ (kilodżuli)].

Producent nie udostępnia i nie komentuje wypowiedzi pierwszych beta-testerów, ale DJ iPad z firmy Flat Ass Mastering powiedział dziś na konferencji prasowej: „Kiedy włączyłem tego skur#%&)*na i ustawiłem gały na 10, to wszystkie studia nagrań w okolicy odnotowały wyraźny spadek dynamiki swoich produkcji„.

Przedstawiciele Mondo Electronics dodają, że oferując możliwość uzyskania poziomu szczytowego +2 dBFS, nowe urządzenie zdaje się wyznaczać zupełnie inny kierunek rozwoju jeśli chodzi o wykorzystanie limiterów do nowoczesnego masteringu.

Na konferencji prasowej nie podano ceny Mondo 660000, ale spekuluje się, że tzw. cena uliczna będzie o 300 dolarów wyższa (w USA jest zazwyczaj odwrotnie – street price jest zwykle niższy od ceny podawanej przez producenta). Rzecznik prasowy firmy Don Bendher dodał, że bardzo prawdopodobne jest pojawienie się limitera także w wersji rack 500.
(inf. GearSlutz.com)
🙂

7 komentarzy do wpisu „Ostateczne rozwiązanie w zakresie masteringu

  1. Abraksas

    No dobra, agregat i chłodnię wlicza się do wagi, ale czy także do ceny? Chyba nie. W tej informacji po prostu pominięto tak istotny szczegół.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]