PSP stompFilter

Opublikowano przez

pspstompfilterFirma PSPaudioware udostępniła swój nowy produkt, jakim jest stompFilter. Ci z Was, którzy już mieli do czynienia z wcześniejszym procesorem z tej serii, stompDelay, mogą się domyślać, że nie jest to zwykły filtr, ale narzędzie o absurdalnych wręcz możliwościach. Już sam filtr, który można ustawiać w praktycznie każdym znanym ludzkości trybie pracy, brzmi znakomicie – z opcją saturacji i rezonansu plus nasycenie i limiter. Do tego dochodzą też szerokie opcje modulacji z uwzględnieniem sterowania obwiednią sygnału i wymyślnym LFO. Smaczku dodaje możliwość desymetryzacji modulacji względem panoramy stereo. Jest też pełna automatyka, która może się przydać np. do sterowania funkcją zamrożenia Freeze.

Dzięki uprzejmości moich przyjaciół z PSP odrobinę umoczyłem palec w tej wtyczce, tworząc kilka presetów fabrycznych. Gorąco polecam, choć bez lektury instrukcji obsługi można się czuć nieco zagubionym, przynajmniej na początku. Jeszcze do końca listopada można kupić stompFilter w promocyjnej cenie 49 USD (zamiast 69 USD), co odpowiada kwocie ok. 235 zł (z VAT). Póki co, nie znam kreatywnego filtru za te pieniądze (porównywalny funkcjonalnie FabFilter Volcano 2 kosztuje 109 euro).

Jeden komentarz do wpisu „PSP stompFilter

  1. Mariusz

    Filtr, jak filtr – wiadomo, że PSP ściemy nie robi. Ja trochę z innej strony. Była kiedyś akcja w Beat Magazine, gdzie dawali za darmo pakiet Waldorf LE z filtrem DPole na czele. Ten DPole, pomimo tego, że LE był w pełni funkcjonalny. Załapałem się, ale niestety gdzieś posiałem instalkę i dane rejestracyjne … 🙂
    Niedawno WOK wypuścił całą kolekcję swoich wtyczek za darmo i jest tam dość muzyczny i kreatywny filtr StepCut (i cała reszta innych fajnych wtyczek). Podobnych akcji jest więcej.
    PSP za darmo nie rozpieszcza i warto czasem obserwować internet 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.