Redline Preamp: za darmo przez dwa miesiące

Opublikowano przez

Trzech muzyków i programistów tworzących grupę 112dB poinformowało właśnie o dostępności swojego nowego produktu. Jest to wirtualny przedwzmacniacz w postaci wtyczki RTAS/AS/VST/AU dla Windows i Moc OS X, dostępny w promocyjnej cenie 88 euro.
Procesor wchodzi w skład serii Redline, a jego zadaniem jest wbogacenie brzmienia sterylnych, cyfrowo rejestrowanych sygnałów. W sumie pomysł nie jest najnowszy, ale jego realizacja dość nowatorska. Programiści nie zdecydowali się bowiem na modną ostatnio emulację klasycznych urządzeń, ale postanowili stworzyć algorytm, który ich zdaniem najlepiej emuluje zniekształcenia wprowadzane przez analogową taśmę i sprzęt lampowy. Cała gama presetów pozwala uzyskać brzmienia od subtelnie nasycownych do mocno przesterowanych, kojarzących się z dźwiękiem produkowanym przez urządzenie domagające się pilnej naprawy. Jak w przypadku innych wtyczek z serii Redline mamy tu do czynienia ze strukturą nie wprowadzającą żadnych opóźnień do sygnału, obsługującą próbkowanie do 384 kHz oraz pełną automatykę wszystkich parametrów.

Na koniec najciekawsze: każdy może wypróbować działanie tej wtyczki dzięki w pełni funkcjonalnej, działającej przez dwa miesiące wersji demo, którą można pobrać z tej lokalizacji (mailem otrzymujemy licencję odblokowującą pobrany wcześniej plug-in).