Røde Streamer-X z nadzwyczajną funkcjonalnością audio i wideo

Opublikowano przez

Wyjątkowo funkcjonalne i przydatne „dwa w jednym” – konwerter wideo HDMI/USB-C oraz interfejs audio o nieprzeciętnych możliwościach. Doskonałe narzędzie dla podcasterów, wideocasterów, streamerów i innych „erów”.

2 komentarze do wpisu „Røde Streamer-X z nadzwyczajną funkcjonalnością audio i wideo

  1. Robert

    Po obejrzeniu Pańskiej recenzji zdecydowałem się na zakup urządzenia. Niestety od samego początku było pod górkę. Firmware update niewykonalny na Maku. Zmarnowałem kilka ładnych godzin. Bezskutecznie. Support jako jedyną opcję wskazał podpięcie do komputera z Windows. Po udanym update u znajomego i ponownym podłączeniu do Maka wykrywanie mikrofonu zależy od widzimisię urządzenia — raz jest, a raz go nie ma. Nie mam pojęcia, w jaki sposób uzyskał Pan tak dobrą jakość dźwięku – zakładam, że to kwestia dobrze wyciszonego studia. Podpinam Shure SM7B i otrzymuję szum nie do zniesienia. Nie odpalam sprzętu w profesjonalnym studio, ale nawet w cichym pomieszczeniu ten szum występuje i powoduje, że urządzenie jest całkowicie bezużyteczne. Korzystając z nagrywania w Unify dźwięk dodatkowo jest poszarpany. Mam trochę sprzętu, zarówno bardziej jak i mniej profesjonalnego, ale tak źle jeszcze nigdy nie wydałem pieniędzy.

    1. Tomasz Wróblewski Autor wpisu

      Proszę sprawdzić, czy w ustawieniach systemowych udzielono zgody na obsługę tego urządzenia. Często jest to konieczne na wielu płaszczyznach (audio, wideo, przechwytywanie ekranu, obsługa klawiatury zewnętrznej). Rode niestety w tym zakresie ma bardzo słabą obsługę klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.