Softube Saturation Knob dla wszystkich!

Opublikowano przez

SK_VSTO tym, że Softube produkuje jedne z najlepiej brzmiących procesorów wirtualnych emulujących zachowanie urządzeń analogowych, a w szczególności lampowych, nikogo – kto miał z wtyczkami tego producenta do czynienia – nie trzeba przekonywać. Obecnie można stać się właścicielem działającej jako VST, Audio Units, a także pod kontrolą programu Reason wtyczki Saturation Knob (wcześniej dostępnej tylko dla programów Presonus i Pro Tools). Jest to efekt udostępniający trzy tryby nasycenia/przesterowania i regulację jego głębokości. Z pozoru dość prosta, ale bardzo dobrze brzmiąca i efektywna wtyczka, która pomoże ocieplić i nasycić różnego typu dźwięki.
Z tej lokalizacji pobieramy cały pakiet instalacyjny dla swojej platformy. Nie przerażamy się tym, że zawiera on wszystkie wtyczki tego producenta. Instalujemy całość (będziemy na to potrzebować około 1 GB wolnego miejsca i jakieś dwie minuty czasu). W trakcie instalacji nie jest nam potrzebny żaden klucz iLok i nie musimy podawać żadnych informacji. W Softube Plugin Control klikamy strzałkę przy Saturation Knob (chyba że chcemy też zainstalować inne wtyczki, ale już w wersjach demo), a następnie klikamy OK, aby zarejestrować wtyczkę w systemie. Teraz możemy ze spokojnym sumieniem usunąć z folderu Aplikacje katalog Softube Plug-Ins Control (VST AU AAX).app (w przypadku maków; w Windows zapewne trzeba będzie to zrobić w folderze Program Files). Po dokonaniu tej czynności pozostaje nam jedynie wtyczka Saturation Knob, którą możemy się cieszyć do woli. Polecam ustawienie Keep Low i pozycję gałki w okolicach godziny 9-10, tak aby żółty wskaźnik zapalał się przy mocniejszych dźwiękach.
SK_ReasonJeśli macie program Reason, to bezpłatną wersję tej wtyczki jako Rack Extension można pobrać stąd (wymagane jest posiadanie konta Propellerhead i programu Reason w wersji od 6.5 lub Essential 1.5).

6 komentarzy do wpisu „Softube Saturation Knob dla wszystkich!

    1. Tomasz Wróblewski Autor wpisu

      Jeśli chodzi o wtyczkę VST/AU to nie trzeba nic rejestrować (w tekście chodziło o rejestrację w systemie komputera, a nie na stronie producenta). Natomiast rejestracja jako taka dotyczy tylko wersji dla Reasona, ponieważ ściągnięcie tego plug-inu jako Rack Extension wymaga dostępu do sklepu Propellerhead.

    1. Tomasz Wróblewski Autor wpisu

      To akurat wiem :-), ale dziękuję za komentarz. Ponieważ zarówno Studio One jak i Pro Tools oferowane są w kilku wersjach, stąd użycie takiej właśnie formy. Ale żeby nie było nieścisłości – Saturation Knob dostępny jest bezpłatnie dla użytkowników dwóch programów Presonus: Studio One Professional i Studio One Producer (tu informacja na ten temat) , a dla Pro Tools 10-11 w wersji AAX 64 bity (tu informacja)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane. Wybierz avatar