VSTi Erebus (freeware)

Opublikowano przez

Bolek, a powiedz „rebus”! A Bolek miał trudności z wymową „r”, i na przykład na traktor mówił „tjaktoj”. To oczywiście klasyka, czyli Z tyłu sklepu Kabaretu Tey. Tak mi się jakoś skojarzyło… A Erebus to jeden z czynnych wulkanów u wybrzeży Antarktydy.
Ten akurat konkretny Erebus to najnowszy syntezator autorstwa Benoit Serrano (instrument w wersji VST dla Windows pobieramy stąd). 16-głosowa polifonia, pełna implementacja MIDI, pokładowy arpeggiator (w wyjściem MIDI do sterowania innych instrumentów) – to podstawowe funkcje tej wtyczki. Na pokładzie mamy trzy oscylatory, modulacją zarządza macierz 7×10, do tego chorus, filtr i obwiednie oraz niebrzydki interfejs.
I to w zasadzie na tyle. Instrument wymaga dopracowania – grafika spowalnia pracę systemu, niektóre zmiany dokonują się z opóźnieniem, presety wolno się ładują, a DAW lubi się na nim powiesić. Brzmieniowo instrument nie wychodzi poza średnią dla tego typu freeware’ów. Gdyby nie arpeggiator, byłoby mniej, a tak mamy trochę naciągane trzy gwiazdki.

Jeden komentarz do wpisu „VSTi Erebus (freeware)

  1. mariusz

    Ten syntezator to w zasadzie nie wiadomo co, zwłaszcza, że autor udostępnił, jakiś czas temu Adonis Pro (choć poprawiłbym grafikę,ale…) – brzmieniowo jest przyzwoity (raczej nie powala), za to możliwości dużo większe niż Erbus.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]