2 tygodnie za darmo z kompresorem Elysia

Opublikowano przez

Firma Elysia udostępniła wszystkim zainteresowanym nową wtyczkę Alpha Compressor będącą wirtualnym odpowiednikiem sprzętowego procesora masteringowego znajdującego się w jej ofercie. Wtyczkę napisali specjaliści z firmy Brainworx i jest ona dostępna w formatach TDM, RTAS, VST oraz AU. Udostępniona wersja wtyczki działa bez ograniczeń przez dwa tygodnie i nie wymaga posiadania żadnych kluczy zabezpieczających typu iLok. Stąd możecie pobrać pliki WAV z demonstracją działania procesora w praktyce (93 MB), a tu znajdziecie te same pliki w wersji MP3 (9 MB). Aby pobrać wtyczkę należy podać swój e-mail, na który natychmiast wysyłany jest link. Warto zauważyć, że wtyczka instaluje się w dwóch wersjach – Mix i Master. Pierwsza przeznaczona jest do wpinania na pojedynczych śladach, a druga pełni rolę procesora masteringowego. Cóż można powiedzieć o brzmieniu tego cudeńka? Ujmując rzecz w skrócie – rewelacja. Dźwięk jest niesłychanie plastyczny, cały czas zachowujemy pełną kontrolę nad brzmieniem i w szerokim zakresie możemy wpływać na obwiednię (czas ataku od 0,0 s). Szczególnie interesujące efekty uzyskuje się łącząc dwa kompresory szeregowo. Polecam też eksperymenty z torem Side-Chain i funkcją Mid-Side.

2 komentarze do wpisu „2 tygodnie za darmo z kompresorem Elysia

  1. sienickimusic

    Piękna wtyka, dzisiaj lektora miałem w studio i trafiłem na info na OdB, pobrałem i użyłem…CUDO, chyba Elysia zostanie u mnie na dłużej… PS: dzięki za info

  2. Studiomastercomp

    Piękna a zarazem bardzo muzyczna. Powalił na kolana mnie ten kompresor. Kurczę ja już chyba zapomnę co to hardware -) Wychodzi tyle dobrych rzeczy w formie soft ze wszelkie moje zakupy związane z hardware zamienię na software. Uwaga!!!! kompresor nie jest łatwy w obsłudze, a ilość gałek może zakłopotać nie jednego( do tego opisy są mało czytelne ). Ale jak już człowiek miał jakieś doświadczenie to sobie poradzi.
    Szkoda tylko ze jest taki drogi w porównaniu do konkurencji.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]