Behringer X32: zamach na Yamahę

Opublikowano przez

Na styczniowych targach NAMM firma Behringer zaprezentuje nowy mikser cyfrowy o nazwie X32, który powstał we współpracy ze specjalistami z Midasa. Jest on przeznaczony zarówno do pracy live jak i do nagrań i oferuje 32 kanały wejściowe oraz 16 grup – wszystkie pracujące w pełnym trybie Total Recall. Każdy kanał oraz każdy tor wyjściowy wyposażone są w złącza insertowe. Do dyspozycji będzie 6 wysyłek i 6 powrotów Aux, 8 stereofonicznych powrotów efektów, 6 mikserów matrycowych z insertami, 6 grup wyciszania i 8 grup cyfrowo sterowanych wzmacniaczy. Co więcej – mikser uzbrojony w opcjonalną kartę rozszerzeń (USB/FireWire) może pracować jako w pełni funkcjonalny interfejs audio, a przez opcjonalne porty AES-50 pozwala podpiąć cyfrowego multicore’a obsługującego do 48 torów sygnałowych.
Przedwzmacniacze mikrofonowe mają cyfrową regulację czułości, a wszystkie 25 tłumików to 10-centymetrowe, zmotoryzowane suwaki. Obsługa ma być bardzo prosta i intuicyjna dzięki zastosowaniu 7-calowego ekranu TFT. Oprócz tego w każdym kanale, torze DCA i na każdej szynie znajdzie się indywidualny wyświetlacz LCD. W każdym torze sygnałowym przewidziana jest pełna dynamika i korekcja, a na wejściach i wyjściach dodatkowo blok opóźnienia (delay). Nie zabraknie też efektów, które będą realizowane przez wirtualny rack z ośmioma slotami FX. Co jeszcze? Sporo. Pełna obsługa scen, pokładowy rejestrator plików WAV na podpiętej wtyczce USB, zewnętrzny edytor programowy via USB lub ethernet, zaawansowane sterowanie poszczególnych torów dzięki definiowanej przez użytkownika sekcji kontroli, złącza do osobistego systemu odsłuchowego Behringer P-16, cyfrowe wyjście AES/EBU oraz pełna implementacja MIDI. Całość bardzo kompaktowa i bardzo lekka. Ile jesteście skłonni zapłacić za taki mikser? Behringer życzy sobie 2.500 dolarów.

Pierwszy mikser cyfrowy Behringera był produktem, którym musieli zająć się saperzy. Zresztą nie był to pierwszy ani ostatni cyfrak, który po prostu się nie udał. Czy teraz, mając do swojej dyspozycji ludzi i technologię Midasa, Behringer wreszcie stworzy tani, dobrze brzmiący i sprawnie działający stół cyfrowy? Jeśli mu się uda ta sztuka, to Yamaha może stracić pozycję lidera w tym segmencie rynku.

8 komentarzy do wpisu „Behringer X32: zamach na Yamahę

 1. marek

  człowieku co się nie udało DDX3216??? to jeden z najlepiej rozplanowanych mikserów cyfrowych na rynku – w tej cenie NIE MA DO TEJ PORY NIC Z TAK ROZBUDOWANYM ROUTINGIEM!!!!…owszem brzmiał gorzej od takiego tascama dm ale bił na łeb yamahę 01v czy 03D także możliwościami – wiem bo miałem taki – dałem za niego nówkę 3500 pln z karta ADAT….był bardzo prosty w obsłudze i bardzo przejrzysty

  NIE KŁAM

 2. 0dB.pl

  marek :

  człowieku co się nie udało DDX3216??? to jeden z najlepiej rozplanowanych mikserów cyfrowych na rynku – w tej cenie NIE MA DO TEJ PORY NIC Z TAK ROZBUDOWANYM ROUTINGIEM!!!!…owszem brzmiał gorzej od takiego tascama dm ale bił na łeb yamahę 01v czy 03D także możliwościami – wiem bo miałem taki – dałem za niego nówkę 3500 pln z karta ADAT….był bardzo prosty w obsłudze i bardzo przejrzysty

  NIE KŁAM

  To dlaczego już nie produkują tak udanego miksera?

  1. MB

   Ja tam się o jakości DDX3216 wypowiadać nie chcę (bo nie mam z nim doświadczenia), ale wydaje mi się, że wiem, dlaczego nie produkują. Winna jest dyrektywa unijna RoHS, która doprowadziła do zniknięcia z rynku europejskiego sporej liczby produktów. Wystarczy, że jeden kluczowy element nie jest dostępny w wersji RoHS i urządzenie nie uzyska certyfikatu.

  2. marek

   masz dowody że kłamię?uzytkowałem ten mikser 3 lata i nigdy nie sprawił problemów takze pod wzgledem brzmieniowym – chyba jestes uprzedzony do produktów Behringera i zapewne nigdy nie miałeś z tym mikserem do czynienia.Kłamac to kłamiesz ty w tym momencie…Przewaliłem sporo mikserów cyfrowych i w sensownej cenie obecnie wygrywa Tascam DM3200 jednak cena jest juz spora

 3. Monter

  z tego samego powodu z rynku zniknął interfejs BCA2000… 🙁

  DDX można kupić na zachodnim eBayu za 1000zł, u nas między 1500….2500zł. Nie ma w tej cenie lepszego miksera cyfrowego… 😀
  No chyba ze ktoś woli za 1500 Yamahe promix01, ale to samobójstwo.

  1. marek

   Ba nawet 01V czy 03D nie daje rady w starciu z nim…dopiero 01V96 go pokonała
   Promix to faktycznie samobójstwo…

   No ale zobaczymy co nowego stworzy Uli – mając dobre wrażenia po poprzedniku liczę że ten równiez będzie bezkonkurencyjny tylko ciekawe czy mu ADAT dadzą(ddx3216 miał 2 in/out a to 16 dodatkowych kanałów – super sprawa)

 4. MasterGedi

  „Ba nawet 01V czy 03D nie daje rady w starciu z nim…dopiero 01V96 go pokonała”

  Być może, ale wielu akustyków unika jednak 01V96, wolą (ja też) „zwykłe” 01V :). Ale Behringer X32 wydaje mi się, że będzie to strzał w 10-stkę (piszę „będzie”, bo nie miałem jeszcze z nim do czynienia, ale czytając opisy, to aż ślina cieknie, a cena powala :D).

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]