A Euphonix jakby nigdy nic…

Opublikowano przez

Euphonix, mimo ogłoszonego wczoraj przejęcia przez firmę Avid, nie zaprzestaje swojej działalności. Wręcz przeciwnie. Zaprezentował właśnie nowy kontroler o nazwie MC Control v2. Ma to być okręt flagowy całej serii Artist, bardzo dobrze przyjętej przez rynek.
Cechy nowego produktu to ergonomiczny kształt – który znamy już z wcześniejszych produktów tej serii – ale też znacząco poszerzone możliwości w zakresie prezentacji graficznej i sterowania. Mamy więc nowy, dotykowy ekran LCD (800 x 400 pikseli) oraz osiem dowolnie konfigurowanych manipulatorów obrotowych reagujących na dotyk. Wyświetlacz prezentuje takie informacje jak nazwy śladów, poziomy (od mono do trybu 5.1), parametry automatyki, ustawienia tłumików i panoramy, ale też funkcje Solo, Mute, Record Arm Tracks itd. Kontroler na dzień dobry oferuje komplet gotowych ustawień dla większości aplikacji multimedialnych funkcjonujących na rynku, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by tworzyć takie we własnym zakresie – od funkcji najprostszych do najbardziej zaawansowanych funkcji makro.

MC Control v2 obsługuje nie tylko własny protokół komunikacyjny EuCon, ale również standardowe Mackie HUI i Mackie Control. Urządzenie ma być dostępne w sprzedaży jeszcze tej wiosny (u dystrybutorów Euphoniksa) w cenie ok. 1.500 dolarów.