iPad jako rasowy kontroler

Opublikowano przez

Apple iPad doczekał się pierwszej aplikacji, dzięki której można go wykorzystać w roli pełnokrwistego kontrolera MIDI dla systemów muzycznych. Aplikacja nazywa się Midipad, pochodzi z Niemiec i ma szereg właściwości pozwalających na pracę w złożonych systemach MIDI. Jej twórcami są Tobias Erichsen i Thomas Tautz z Wolfsburga.

Aplikacja obsługuje standard Zeroconf (w nomenklaturze Apple jest to Bonjour), a dzięki sieciowej komunikacji MIDI Midipad łatwo daje się zintegrować w systemach z komputerami Apple w roli głównej (jeśli chodzi o Windows nie znamy bliższych szczegółow).

Wbudowany interfejs graficzny oferuje takie kontrolki jak: przyciski, triggery, suwaki, kontrolery taśmowe, gałki oraz całe bloki makro obejmujące np. sekcję transportu, kontrolki dla didżejów czy graficzne struktury do zarządzania sekcją efektów. Może więc być wykorzystany jako kontroler w różnego typu sytuacjach. Poniżej widzimy go jako kontroler dla studia (same kanały wejściowe oraz wejścia i suma), jako sterownik efektów i instrumentów, a także jako kontroler dla didżeja.

Ceny aplikacji nie podano.

Jeden komentarz do wpisu „iPad jako rasowy kontroler

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]