Alternatywny i darmowy MODPlug 1.17

Opublikowano przez

MODPlug Tracker to bezpłatny edytor plików audio dla komputerów Windows, w pełni integrujący się z systemem przez możliwość korzystania z kontekstowych menu, obsługi funkcji przeciągnij i upuść itp. Jest to edytor wielośladowy, pozwalający na obsługę do 64 śladów w trybie rzeczywistym (do 80 ścieżek wirtualnych). Oprócz dość „egzotycznych” formatów trackerowych, jak 669, AMS, DSM, FAR czy IT, MODPlug obsługuje też standardowe: MID, WAV (8/16/24-bit, mono/stereo), RAW, AIF, a także DLS i SF2.

Ta ważąca niecały 1 MB aplikacja to część zapoczątkowanego przez Oliviera Lapicque projektu mającego służyć rozpowszechnianiu muzyki oparciu o oprogramowanie typu tracker, swoje najlepsze czasy przeżywające gdy na ziemi panowały takie dinozaury jak Atari czy Commodore/Amiga, ale mające swych wiernych zwolenników po dzień dzisiejszy.

Jeśli ktoś chce zacząć swą przygodę z tego typu produkcjami, postrzeganymi obecnie jako alternatywne i niezależne, powinien na początek pobrać tzw. zestaw startowy, na który składa się niezbędne oprogramowanie, w tym edytor, wtyczki, przykładowe utwory itp., a także tutorial.