Automatyczny akompaniator za darmo

Opublikowano przez

Już dawno nie miałem tak znakomitej zabawy! Darmowa aplikacja pod nazwą ChordPlus Lite (dla Windows, pobieramy stąd) robi dokładnie to, co proste keyboardy, czyli odgrywa zaprogramowane sekwencje akordów. Do wyboru mamy różnego typu harmonie z możliwością programowania rytmów, dźwięków w basie i zapętlania wybranych fragmentów. Mamy tutaj też generator dźwięków wzorcowych, do których możemy dostroić nasze instrumenty. Aplikacja korzysta z systemowego modułu brzmieniowego, ale można jej wskazać port MIDI, na którym pracuje dowolny inny moduł programowy lub sprzętowy, wybierając też zakres obsługiwanych kanałów. Tempo ustawiamy w zakresie od 25 do 250 BPM, a do wyboru mamy 20 podstawowych rytmów tzw. weselnych, choć niektóre z nich brzmią całkiem nowocześnie.
Jeśli ktoś chce potrenować solówki lub improwizacje, albo po prostu sprawdzić jak nowa kompozycja zabrzmi z napisanymi słowami lub świeżo napisaną melodią, to na ten moment nie widzę konkurencji. Bez otwierania sekwencera, mozolnego wbijania nutek w MIDI, wszystko mamy jak na talerzu, łatwo, szybko i przyjemnie. Regulujemy proporcje pomiędzy poszczególnymi częsciami aranżacji, a całość możemy zapisać jako sesję, żeby do niej w każdej chwili wrócić. Program jest bardzo lekki, uruchomimy go nawet na maleńkim netbooku. Polecam go też nauczycielom muzyki, a że szkoła zbliża się dużymi krokami, to warto na niego zwrócić uwagę.
W pełni funkcjonalna wersja programu kosztuje 25 dolarów, oferuje trzykrotnie więcej stylów, bezpłatne aktualizacje i darmowe style. Pełne pięć gwiazdek.

6 komentarzy do wpisu „Automatyczny akompaniator za darmo

  1. EMPI

    fajny programik. Szkoda, że nie da się przypisać klawiszy z klawiatury PC-ta do odpowiednich akordów. No i jak przejść z akordu C do Am ? bo jak widzę to trzeba zrobić 2 kliknięcia – najpierw zmienić tym akordów na molowe (ale wtedy od razu leci Cm) a potem akord na A. Ale jak to zrobić jedną operacją ?

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]