Bezpłatny procesor stereo (plus lekcja)

Opublikowano przez

A1StereoControlNa rynku nie ma zbyt wielu dobrych procesorów do obróbki stereofonii, a już darmowych, i do tego zarówno dla PC, jak i dla Mac, mamy jak na lekarstwo. A1StereoControl jest tu chlubnym wyjątkiem, pozwalając nie tylko na standardowe poszerzanie lub zawężanie panoramy stereo, ale też na podstawową obróbkę Mid-Side i na izolowanie niskich częstotliwości w procesie przetwarzania obrazu przestrzennego (rzecz wręcz obowiązkowa w przypadku nagrań klubowych). Zastosowania tej wtyczki są wszelakie, począwszy od obróbki zwykłych ścieżek stereo, poprzez całe grupy, na masteringu skończywszy. Znajdziemy tu takie interesujące funkcje jak definiowanie trybu panoramowania Pan Law i różne krzywe charakterystyki regulacji przestrzennej.

Postanowiłem wykorzystać tę wtyczkę do zaprezentowania bardzo prostych zabiegów zmierzających do poszerzenia stereofonii w naszym nagraniu tak, aby nie ucierpiała na tym kompatybilność mono, a cały materiał zachował spójność brzmieniową. Prezentację obejrzeć można w odtwarzaczu 0dB.pl lub w odtwarzaczu Vimeo poniżej.

Wtyczkę pobieramy stąd  – http://a1audio.de/index.php/a1stereocontrol

6 komentarzy do wpisu „Bezpłatny procesor stereo (plus lekcja)

  1. MałyGłód

    Ale zauważyłem już jeden minus. Przy zapisaniu projektu z wtyczką i po ponownym otwarciu Input i Output Gain jeśli zmieniliśmy pokrętłami w wtyczce , wraca to poziomo 0 db. Mimo że obie gałki Input i Output Gain ustawiają się na zapisane wcześniej ustawienie, to jednak poziom i tak jest wyjściowy czyli 0 db.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.