Zastosowanie przesterowania w miksie (bezpłatna lekcja)

Opublikowano przez

zastosowanie-przesterowania-w-miksieFirma Audio Assault zaoferowała wszystkim zainteresowanym swój nowy produkt, jakim jest procesor HeadCrusher Free. Można go pobrać ze strony producenta, a jest on dostępny zarówno dla komputerów PC jak i Mac, w wersji 32- i 64-bitowej. Istnieje też wersja komercyjna tej wtyczki oferująca więcej możliwości w zakresie kreowania brzmienia, ale my skupimy się na wersji freeware. W tej postaci jest to bardzo proste narzędzie wyposażone w pięć manipulatorów, które jednak pozwalają uzyskać bardzo interesujące efekty brzmieniowe. Aby lepiej zaprezentować możliwości tego, i podobnych funkcjonalnie procesorów, przygotowałem blisko półgodzinną, bezpłatną lekcję, omawiającą sposoby wykorzystania efektów zniekształcających i nasycających w prostej aranżacji.

Prezentacja wtyczki HeadCrusher Free jest tylko pretekstem do pokazania kilku zasad, o których warto pamiętać podczas pracy z miksem, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy korzystać z tzw. partii warstwowych, czyli uzupełniających się dla stworzenia bardziej zaawansowanego brzmienia. Nasza prezentacja bazuje na programie Bitwig Studio oraz dostępnych w nim narzędziach, takich jak wtyczki, instrumenty oraz tzw. kontenery – jeden z nich wykorzystamy do obróbki w trybie Mid-Side.

Lekcję możesz obejrzeć w naszym odtwarzaczu 0dB.pl (po kliknięciu Oglądaj za darmo) lub w odtwarzaczu Vimeo widocznym poniżej.

4 komentarze do wpisu „Zastosowanie przesterowania w miksie (bezpłatna lekcja)

  1. Mariusz

    Jest trochę dobrych, darmowych wtyczek tego typu. Generalnie uważam, że oby więcej prezentacji audio / video. Jedna uwaga. Melodyjka w tle rozprasza… 🙂 Pozatym kiedyś zauważyłem prezentację (bodajże Bitwig) z wizerunkiem autora w rogu – nagminnie spotykany zabieg w klipach np. na youtube, ale według mnie nic to zupełnie nie wnosi do tematu i delikatnie zasugeruję, żeby z tego zrezygnować na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.